Ależ huknął! Co za bramka w Ligue 1

Krepin Diatta otworzył wynik meczu AS Monaco - RC Strasburg w 43. minucie spotkania. Zrobił to w sposób spektakularny. Senegalczyk uderzył z woleja nie do obrony dla bramkarza.

Rafał Sierhej
Gol Diatty Twitter / Canal + Online / Gol Diatty
Ligue 1 wystartowała w piątkowy wieczór. Kibice zgromadzeni na stadionie w Lyonie oglądali niezwykle emocjonujące spotkanie. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy, ale oba zespoły kończyły go w 10.

Pięknym trafieniem z tegorocznymi rozgrywkami przywitała się drużyna AS Monaco. Faworyzowany zespół z księstwa walczył o zwycięstwo na wyjeździe z RC Strasbourg Alsace. Do 42. minuty na tablicy widniał wynik bezbramkowy.

Otworzenie konta z golami było jednak niezwykle imponujące i trzeba przyznać, że warto było czekać. Goście wykonywali rzut rożny, jeden z piłkarzy wygrał walkę o górną piłkę. Ta spadła pod nogi Krepina Diatty.

Senegalczyk nie miał wątpliwości, co należy z nią zrobić. Nie zastanawiał się ani chwilę, huknął z całej siły z woleja i nie dał najmniejszych szans bramkarzowi, który mógł jedynie patrzeć, jak piłka wpada do siatki.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:1 na korzyść AS Monaco. Pretendenci do mistrzowskiego tytułu drugiego gola strzelili w 53. minucie. Gospodarze odpowiedzieli jedynie bramką 12 minut później.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)