Nie ma już bezbłędnych w eWinner II lidze

Górnik Polkowice został zatrzymany po trzech zwycięstwach odniesionych na początku sezonu, ale z remisu 2:2 w Kaliszu i tak powinien być zadowolony. W sobotę zwyciężali między innymi GKS Jastrzębie oraz Wisła Puławy.

Piłkarze Górnika Polkowice w walce o piłkę WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: Piłkarze Górnika Polkowice w walce o piłkę
Ledwo rozpoczął się mecz i Górnik Polkowice już przegrywał. Do jego bramki przymierzył Piotr Giel, który następnie strzelił na 2:0 dla KKS-u 1925 Kalisz z rzutu karnego. Lider zszedł na przerwę z konkretną stratą do przeciwnika z Wielkopolski. Jego pościg rozpoczął się w przedostatnim kwadransie, a bramka na 2:2 padła w doliczonym czasie. Była ona samobójcza, a pechowcem w kaliskim zespole był Mateusz Gawlik. Górnik stracił pierwsze punkty w sezonie, ale z remisu 2:2 i tak powinien być zadowolony.

GKS Jastrzębie zwyciężył 2:1 z Motorem Lublin, choć rozpoczął mecz od straty gola i długo nie potrafił zagrozić przeciwnikom niebezpiecznym atakiem. Piłkarzy Motoru pogrążyły szkolne błędy w wyprowadzeniu piłki. Wymierzył za nie karę autor dwóch goli Daniel Stanclik. Motor nie wygrał w czterech kolejkach od początku sezonu, co jest rozczarowaniem dla finalisty barażów w poprzednich rozgrywkach.

W sobotę rozegrano sporo, ponieważ sześć meczów. Drugoligowcom spieszy się, ponieważ w środku tygodnia czeka na nich następna kolejka. Dobrze radzi sobie Wisła Puławy, która pokonała 1:0 rozczarowującą Radunię Stężyca. Także jedna bramka, dobrze dysponowanego Arona Stasiaka, dała Olimpii Elbląg wygraną w Siedlcach. Stomil w poprzednim tygodniu stracił punkty w końcówce, a tym razem wyszarpnął "oczko" uderzeniem na 2:2 Jakuba Tecława w 87. minucie. Zrehabilitował się on za gola samobójczego.

4. kolejka eWinner II ligi:

KKS 1925 Kalisz - Górnik Polkowice 2:2 (2:0)

2:1 - Daniel Stanclik (k.) 55'

Wisła Puławy - Radunia Stężyca 1:0 (1:0)
1:0 - Ednilson Furtado 45'

Pogoń Siedlce - Olimpia Elbląg 0:1 (0:0)
0:1 - Aron Stasiak 82'

Stomil Olsztyn - Garbarnia Kraków 2:2 (1:1)
0:1 - Jakub Karbownik 11'
1:1 - Michał Karlikowski 21'
1:2 - Jakub Tecław (sam.) 54'
2:2 - Jakub Tecław (k.) 87'

Znicz Pruszków - Zagłębie II Lubin 2:0 (0:0) 1:0 - Krystian Pomorski 50' 2:0 - Maciej Firlej 52'