Na to czekaliśmy! Lewandowski oczarował Camp Nou

W meczu o Puchar Gampera Barcelona nie dała szansa meksykańskiemu Pumas UNAM, zwyciężając 6:0. Gola i dwie asysty w spotkaniu zaliczył Robert Lewandowski. Debiut w oficjalnym starciu już za sześć dni!

Michał Piegza
Robert Lewandowski Getty Images / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Tradycją jest, że ostatnim akordem podczas przygotowań do sezonu jest dla Barcelony mecz o Puchar Gampera. Tym razem rywal był dość egzotyczny - Pumas UNAM z Meksyku.

Z uwagą śledziliśmy występ Roberta Lewandowskiego. Polaka Camp Nou pokochało już po pięciu minutach. To był kapitalny początek wicemistrzów Hiszpanii na tle, to należy dodać, bardzo zestresowanego rywala.

W 3. minucie prostopadle zagrywał Pedri, "Lewy" minął bramkarza i z dość trudnej pozycji skierował piłkę do siatki. Chwilę później Polak, podawał, a Pedri minął golkipera. Po emocjach było w 10. minucie. Wówczas Ousmane Dembele mocno uderzył, Julio Gonzalez nie był w stanie obronić.

Po dziewięciu minutach drugą asystę w spotkaniu zanotował Robert Lewandowski. Ponownie dobre dogranie Polaka wykorzystał Pedri. Wysoko prowadząc Barcelona zwolniła tempo akcji i z czterobramkowym prowadzeniem zeszła do szatni.

W przerwie w drużynie Xaviego doszło do sześciu zmian. Na boisku pozostał Robert Lewandowski. Piąty gol padł w 49. minucie, kiedy podawał Franck Kessie, a piłkę w bramce umieścił Pierre-Emerick Aubameyang. Po chwili przed szansą stanął Polak, obrońcy jednak w ostatnim momencie zatrzymali "Lewego".

Polak boisko opuścił po godzinie gry. Barcelona ostatecznie 6:0 pokonała Pumas UNAM. Wynik gry ustalił w 84. minucie Frenkie de Jong.

W La Lidze i Lidze Mistrzów tak łatwo już nie będzie. Już w najbliższy weekend "liga zweryfikuje" drużynę Xaviego i przede wszystkim Roberta Lewandowskiego. Pozostaje trzymać kciuki.

FC Barcelona - Pumas UNAM 6:0 (4:0)
1:0 - Robert Lewandowski 3'
2:0 - Pedri 5'
3:0 - Ousmane Dembele 10'
4:0 - Perdi 19'
5:0 - Pierre-Emerick Abuameyang 49'
6:0 - Frenkie de Jong 84'

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen (46' Inaki Pena) - Alex Balde (46' Frenkie de Jong), Eric Garcia (46' Jordi Alba), Ronald Araujo (61' Jules Kounde), Sergi Roberto (65' Sergino Dest) - Gavi (46' Franck Kessie), Sergio Busquets (46' Gerard Pique), Pedri - Ousmane Dembele (46' Nico Gonzalez), Robert Lewandowski (61' Memphis Depay), Raphinha (46' Pierre-Emerick Abuameyang).

Pumas UNAM: Julio Gonzalez - Pablo Bennevendo (46' Jose Galindo), Arturo Ortiz, Nicolas Freire, Adrian Alderete - Dani Alves, Higor Maritao, Leonel Lopez (46' Carlos Gutierrez) - Eduardo Salvio (68' Efrain Velarde), Juan Dinenno, Gustavo Del Prete (68' Cesar Saul Huerta Valera).