Remis beniaminków Fortuna I ligi. Przebudzenie Bruk-Betu Termaliki

Wszystko to, co najważniejsze w zremisowanym 1:1 meczu Chojniczanki ze Stalą Rzeszów, wydarzyło się na początku. Bruk-Bet Termalica Nieciecza zapewnił sobie zwycięstwo 3:1 z Chrobrym Głogów po przerwie.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza PAP/EPA / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Chojniczanka i Stal Rzeszów byli najlepszymi drugoligowcami poprzedniego sezonu. Podopieczni Tomasza Kafarskiego awansowali z drugiego miejsca w tabeli, a zespół z Podkarpacia z pierwszego. Także w obecnym sezonie lepiej wystartowała Stal, która zdobyła cztery punkty. Chojniczanka z zaledwie jednym "oczkiem" była do czwartku przedostatnia w tabeli.

Minęło niespełna pięć minut meczu beniaminków i piłka znalazła się w obu bramkach. Tomasz Mikołajczak w drugim spotkaniu z rzędu zdobył prowadzenie dla Chojniczanki, ale nacieszyła się nim jeszcze krócej niż w weekend w Niepołomicach. Kacper Sadłocha zabrał piłkę gospodarzom w pobliżu ich pola karnego i strzelił na 1:1 zza pola karnego. Później gola nie było już ani jednego.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza przegrał w poprzednim meczu na własnym stadionie z GKS-em Tychy. Było to zaskoczenie. Co prawda podopieczni Radoslava Latala zdążyli poprawić się i zwyciężyć 1:0 ze Skrą Częstochowa, ale na rehabilitację przed własnymi kibicami był dobry moment dopiero w czwartek. Przeciwnikiem spadkowicza z PKO Ekstraklasy był Chrobry Głogów.

Drużyna z województwa dolnośląskiego przystąpiła wcześnie do ataku, a praktycznie pierwszy jej groźny atak skończył się golem na 1:0. Trener Marek Gołębiewski trafił z umieszczeniem Rafała Wolsztyńskiego w podstawowym składzie, ponieważ to on strzelił gola w 6. minucie po dograniu Jakuba Kuzdry.

Bruk-Bet przebudził się po rozmowie z trenerem w przerwie. Nie potrzebował on dużo czasu na odwrócenie wyniku na 2:1. Adam Radwański wyrównał w 52. minucie, a w 56. minucie zmiennik Muris Mesanović zdobył prowadzenie dla niecieczan po dograniu Kacpra Karaska. Bruk-Bet już nie oddał inicjatywy gościom i dołożył gola Marcina Grabowskiego na 3:1 w 66. minucie.

5. kolejka Fortuna I ligi:

Chojniczanka - Stal Rzeszów 1:1 (1:1)
1:0 - Tomasz Mikołajczak 3'
1:1 - Kacper Sadłocha 5'

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Chrobry Głogów 3:1 (0:1) 0:1 - Rafał Wolsztyński 6' 1:1 - Adam Radwański 52' 2:1 - Muris Mesanović 56' 3:1 - Marcin Grabowski 66'