Ależ to była bomba! Tak Lech wyszedł na prowadzenie (WIDEO)

Po ostatnich występach Lecha Poznań, można było mieć pewne obawy co do spotkania Kolejorza z Dudelange w IV rundzie eliminacji do Ligi Konferencji Europy. Mistrzowie Polski zaczęli jednak kapitalnie czwartkowy mecz, bo od bomby Kristoffera Velde!

Mateusz Byczkowski
Piękna bramka Velde Twitter / Piękna bramka Velde
Sezon 2022/2023 jest zły w wykonaniu podopiecznych Johna van den Broma, którzy po czterech spotkaniach PKO Ekstraklasy zdołali uzbierać tylko punkt. Prawdziwą kompromitacją był dwumecz z islandzkim Vikingurem Reykjavik.

Mimo problemów Lech Poznań jest o krok od awansu do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Kolejorz w ostatniej rundzie eliminacji mierzy się z F91 Dudelange. Mistrz Luksemburga w przeszłości wyrzucił z europejskich pucharów m.in. Legię Warszawa.

Forma drużyny Johna van den Broma nie napawa optymizmem. Czwartkowego spotkania nie dało jednak zacząć się lepiej. Już w szóstej minucie strzał z linii pola karnego w samo okienko posłał Kristoffer Velde.

- Miał miejsce na szesnastym metrze! Strzelił pewnie, nie do obrony - powiedział na antenie TVP Sport Jacek Laskowski.

Gra Lecha Poznań w pierwszej połowie po zdobytej bramce wyglądała nieco gorzej, ale Kolejorz ostatecznie schodził na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. Rewanżowy mecz z F91 Dudelange odbędzie się za tydzień (25 sierpnia) o godzinie 20:30.

Pomóż nam ulepszyć WP SportoweFakty. Odpowiedz na dwa krótkie pytania.

Czy Lech Poznań awansuje do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy?