Lider z Płocka coraz mocniejszy. Zobacz tabelę PKO Ekstraklasy

Nie zwalnia tempa Wisła Płock. Dzięki wygranej z Koroną Kielce 2:1 przewaga Nafciarzy nad drugim zespołem w tabeli urosła do pięciu punktów. Emocji nie brakowało też we Wrocławiu i Grodzisku Wielkopolskim. Jak wygląda tabela PKO Ekstraklasy?

Tomasz Galiński
Rafał Wolski PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Rafał Wolski
Po remisie w Szczecinie Wisła Płock wróciła na zwycięską ścieżkę i w pierwszym sobotnim meczu 6. kolejki PKO Ekstraklasy pokonała 2:1 Koronę Kielce. Gole dla Nafciarzy strzelali będący w rewelacyjnej formie na początku sezonu Rafał Wolski oraz transferowy strzał w dziesiątkę Wisły Davo. Przyjezdnych stać było tylko na honorowe trafienie z rzutu karnego w ostatniej minucie doliczonego czasu gry.

Później rywalizacja przeniosła się do Wrocławia, gdzie Śląsk zremisował z Cracovią 1:1. Na gola Patryka Makucha odpowiedział w końcówce pierwszej połowy Adrian Łyszczarz.

Na zakończenie dnia odbył się mecz w Grodzisku Wielkopolskim. Zanosiło się na bezbramkowy remis Warty Poznań z Widzewem Łódź, ale w trzeciej minucie doliczonego czasu gry przypadkową bramkę zdobył Patryk Lipski i trzy punkty pojechały do Łodzi.

Wisła Płock - Korona Kielce 2:1 (1:0)
1:0 Rafał Wolski 16'