Dwie kanonady jednego dnia w Fortuna I lidze

Efektowne zwycięstwa Stali Rzeszów i Górnika Łęczna na zapleczu PKO Ekstraklasy. Beniaminek wygrał 5:0 z Podbeskidziem Bielsko-Biała, a spadkowicz pokonał 4:1 Odrę Opole. Do niespodzianki doszło w Chojnicach.

piłkarze Górnika Łęczna Newspix / MICHAL CHWIEDUK / Na zdjęciu: piłkarze Górnika Łęczna
Beniaminek przypomniał sobie poprzedni sezon, w którym bił rekordy skuteczności na najniższym szczeblu centralnym. Stal Rzeszów przystąpiła do zdecydowanego ataku na Podbeskidzie. Nie minęła godzina meczu i miała przewagę 5:0. Górale nie potrafili odpowiedzieć ani jednym strzałem do bramki i najedli się wstydu na Podkarpaciu.

Górnik Łęczna odniósł przełomowe i efektowne zwycięstwo 4:1 z Odrą Opole. Po niespełna pięciu minutach podopieczni Marcina Prasoła byli na prowadzeniu, a strzelec pierwszego gola Serhij Krykun okazał się najskuteczniejszym piłkarzem meczu po skompletowaniu dubletu. Po przerwie Odra próbowała podjąć pościg, ale uderzenie Marcina Biernata na 4:1 ponownie odebrało gościom nadzieję na zapunktowanie.

Na zakończenie pierwszoligowego dnia doszło do niespodzianki w Chojnicach. Beniaminek wygrał z trzecim w tabeli ŁKS-em 1:0 dzięki strzałowi rozpędzającego się Patryka Tuszyńskiego. Łodzianie ponownie nie poradzili sobie z ligowym nowicjuszem, ponieważ wrócili bez punktów również z Rzeszowa.