Rywale dobrali się do bramki Bartosza Białkowskiego

Były reprezentant Polski robił, co mógł, w meczu z Burnley FC, ale po nieco ponad godzinie piłka znalazła się w jego bramce. Millwall FC przegrał z wiceliderem The Championship 0:2.

Bartosz Białkowski Getty Images / Marc Atkins / Na zdjęciu: Bartosz Białkowski
Przewaga Burnley FC w statystykach była bardzo widoczna. 70 procent posiadania piłki przełożyło się na ponad 20 uderzeń, z których 10 było celnych. Bartoszowi Białkowskiemu nie brakowało zadań między słupkami Millwall FC.

Były reprezentant Polski nie zachował czystego konta pod dużym naporem przeciwnika. W 62. minucie do bramki Millwall FC strzelił Vitinho, a gol na 2:0 Jaya Rodrigueza w 72. minucie praktycznie zapewnił zwycięstwo wiceliderowi The Championship. Klub Białkowskiego jest dopiero na 20. lokacie.

W meczu Birmingham z Norwich City nie zagrali Krystian Bielik oraz Przemysław Płacheta. Szczególnie kontuzjowany skrzydłowy miał czego żałować, ponieważ nie mógł pokazać się na tle jego pierwszego, angielskiego klubu.

Drużyna Polaków grała o przerwanie serii czterech meczów bez zwycięstwa. W konfrontacji z Norwich zamierzała poprawić się po remisie z Watfordem, a także porażkach z Cardiff, Wigan oraz Rotherham. W 50. minucie Birmingham strzeliło gola rozpędzonemu ostatnio przeciwnikowi, a uderzenie na 1:0 oddał Scott Hogan. Nie minął kwadrans, a Norwich City odpowiedziało golem na 1:1. W doliczonym czasie zapewniło sobie komplet punktów strzałem na 2:1 Onela Hernandeza.