W Lubinie remis, który nikogo nie zadowala

W spotkaniu 8. kolejki PKO Ekstraklasy 2022/2023 KGHM Zagłębie Lubin zremisowało przed własną publicznością z Jagiellonią Białystok 1:1.

Tomasz Rosiński
Jakub Lewicki (z lewej) i Bartosz Kopacz (z prawej) PAP / Sebastian Borowski / Na zdjęciu: Jakub Lewicki (z lewej) i Bartosz Kopacz (z prawej)
W obecnym sezonie Ekstraklasy zarówno Zagłębie, jak i Jagiellonia nie zachwycają i przed niedzielnym starciem miały na swoich kontach po osiem punktów. Dlatego też trudno było wskazać faworyta tej konfrontacji, a ewentualne zwycięstwo którejś z ekip dałoby jej oddech przed kolejnymi potyczkami.

Od początku swój styl gry starali się narzucić lubinianie, których poczynania próbowali napędzać Filip Starzyński oraz Damjan Bohar.

Najpierw Starzyński oddał niecelny strzał na bramkę gości, a po chwili w sytuacji sam na sam ze Zlatanem Alomeroviciem piłkę nad poprzeczką przeniósł Bohar.

Zresztą Alomerović w przeciwieństwie do jego vis-a-vis Kacpra Bieszczada miał sporo pracy, jednakże ani razu nie dał się pokonać i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron obraz rywalizacji nie uległ zmianie, gdyż wciąż przewagę optyczną mieli podopieczni Piotra Stokowca, którzy udokumentowali ją bramką w 59. minucie. Wówczas z lewego skrzydła dośrodkowywał Tomasz Makowski, a piłka... wpadła do siatki obok Zlatana Alomerovicia, który wydaje się, że powinien się zachować lepiej w tej sytuacji.

Białostoczanie długo wyglądali na bezradnych w ofensywie, zaś KGHM Zagłębie Lubin nie wykorzystywało swoich okazji do podwyższenia prowadzenia. To zemściło się na miejscowej ekipie w 85. minucie, kiedy to do wyrównania pewnym strzałem doprowadził rezerwowy Maciej Bortniczuk. Asystę przy tym golu zaliczył Nene, który zgrywał piłkę głową.

Do końca meczu już nic się nie wydarzyło i batalia zakończyła się remisem 1:1, który raczej żadnej z drużyn nie zadowala.