Brutalne wejście Thiago Cionka. Sędzia nie miał litości

Mecz z US Palermo (3:0) był słodko-gorzki dla Thiago Cionka. Obrońca Regginy Calcio najpierw asystował przy bramce, a potem został wyrzucony z boiska za brutalny faul.

Rafał Szymański
Thiago Cionek Getty Images / Gabriele Maricchiolo/NurPhoto / Na zdjęciu: Thiago Cionek
21-krotny reprezentant Polski zaznaczył swoją obecność na murawie po siedmiu minutach. Thiago Cionek najwyżej wyskoczył do piłki i zgrał ją głową do Giovanniego Fabbiana, który wpisał się na listę strzelców.

Po przerwie Reggina Calcio podwoiła swoje prowadzenie. Autorem bramki na 2:0 był doświadczony Jeremy Menez.

Gospodarze musieli grać w "dziesiątkę" od 63. minuty spotkania. Na skrzydle Cionek nierozważnie zaatakował wślizgiem Alesa Mateju. Sędzia główny był blisko tej sytuacji i bez zawahania pokazał czerwoną kartkę defensorowi Regginy.

10 minut później Daniele Liotti ustalił rezultat na 3:0. Po czterech seriach gier Reggina Calcio jest wiceliderem stawki Serie B. US Palermo znajduje się natomiast na 13. pozycji.

Cionek jest podstawowym zawodnikiem swojej drużyny, ale w związku czerwoną kartkę na pewno opuści następny mecz. 36-letni piłkarz broni barw Regginy od dwóch lat. W listopadzie 2018 roku zagrał po raz ostatni z orzełkiem na piersi.

Reggina Calcio - US Palermo 3:0 (1:0)
1:0 - Giovanni Fabbian 7'
2:0 - Jeremy Menez 58'
3:0 - Daniele Liotti 73'