Szalone derby Mediolanu. Bohater grał w Milanie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ROBERTO BREGANI / Na zdjęciu: piłkarze AC Milan cieszą się z gola
PAP/EPA / ROBERTO BREGANI / Na zdjęciu: piłkarze AC Milan cieszą się z gola

Mediolan czerwono-czarny w nadchodzących miesiącach. Noszony na rękach po derbach będzie Rafael Leao. Do dwóch goli dołożył asystę i zapewnił Milanowi zwycięstwo 3:2 z Interem.

W tym artykule dowiesz się o:

Była dopiero 9. minuta i piłkarze rzucili się sobie do gardeł. W awanturze wzięło udział kilku zawodników, a żółte kartki trafiły do Theo Hernandeza oraz Denzela Dumfriesa. Optymista mógł powiedzieć, że drużyny były mocno naładowane. Z kolei pesymista mógł obawiać się, że widowisko przemieni się w wojenkę. Na szczęście, starcie było pasjonujące, a piłkarze skoncentrowali się na atakowaniu bramek, a nie kości.

Aktywniejsi w ofensywie byli na początku gracze Interu. Uderzenie Lautaro Martineza zza pola karnego zostało zablokowane. Po jednym z dośrodkowań zakotłowało się w pobliżu bramki Mike'a Maignana, ale żadnemu z Nerazzurrich nie udało się strzelić gola. W 17. minucie Milan odpowiedział strzałem technicznym Rafaela Leao, ale skrzydłowy nie zaskoczył nim Samira Handanovicia.

W 21. minucie była już skuteczna akcja, która dała prowadzenie 1:0 Interowi. Rozsypała się obrona Rossonerich i Marcelo Brozović mógł oddać płaskie uderzenie do siatki w sytuacji sam na sam z Mikem Maignanem. Chorwat miał dużo miejsca po podaniu prostopadłym Joaquina Correi.

Milan potrafił wyrównać już w 28. minucie. Rafael Leao cieszył się z pokonania uderzeniem Samira Handanovicia. Portugalczyk miał czas na przymierzenie w kierunku dalszego narożnika na zakończenie ataku, którego przedostatnim elementem było podanie Sandro Tonaliego. Zrobiło się 1:1 w derbach della Madonnina i taki wynik utrzymał się do przerwy. Milan szukał drugiego gola, ale brakowało mu skuteczności.

To, co nie udało się w pierwszej połowie, udało się Milanowi po zmianie stron. W 54. minucie Olivier Giroud oddał strzał na 2:1 w odsłonięty narożnik bramki Samira Handanovicia. Francuz uciekł obrońcom Interu po płaskim dośrodkowaniu i miał wystarczająco dużo czasu na przymierzenie. Kamera pokazała po tym golu Zlatana Ibrahimovicia, który zareagował mieszanką radości oraz ulgi.

Na najważniejszego piłkarza derbów wyrósł Rafael Leao. Ten zawodnik asystował przy golu Oliviera Girouda, a w 61. minucie oddał strzał na 3:1. Jego akcja indywidualna robiła duże wrażenie. Jednym zwodem poradził sobie z trzema piłkarzami Interu, wręcz ośmieszył ich swoim bezkarnym dryblingiem. Asystę oddał Giroud.

Inter jeszcze poderwał się do pościgu i przywrócił sobie nadzieję na zapunktowanie w derbach golem Edina Dzeko w 67. minucie. Bośniak strzelił na 2:3 po dograniu Matteo Darmiana. Triumfował trener Simone Inzaghi, ponieważ niewiele wcześniej wprowadził doświadczonego napastnika z ławki rezerwowych za Joaquina Correę. Pozostało jeszcze sporo czasu, ale ofiarnie grający mistrzowie Włoch nie pozwolili na doprowadzenie do remisu.

AC Milan - Inter Mediolan 3:2 (1:1) 0:1 - Marcelo Brozović 21' 1:1 - Rafael Leao 28' 2:1 - Olivier Giroud 54' 3:1 - Rafael Leao 61' 3:2 - Edin Dzeko 67'

Milan: Mike Maignan - Davide Calabria (84' Simon Kjaer), Pierre Kalulu, Fikayo Tomori, Theo Hernandez - Sandro Tonali (84' Tommaso Pobega), Ismael Bennacer - Junior Messias (72' Alexis Saelemaekers), Charles De Ketelaere (63' Brahim Diaz), Rafael Leao - Olivier Giroud (72' Divock Origi)

Inter: Samir Handanović - Milan Skriniar, Stefan de Vrij (84' Danilo D'Ambrosio), Alessandro Bastoni (63' Federico Dimarco) - Denzel Dumfries, Nicolo Barella (63' Henrich Mchitarjan), Marcelo Brozović, Hakan Calhanoglu, Matteo Darmian (84' Robin Gosens) - Joaquin Correa (63' Edin Dzeko), Lautaro Martinez

Żółte kartki: Hernandez, Giroud, De Ketelaere, Tonali, Leao (Milan) oraz Dumfries, Brozović (Inter)

Sędzia: Daniele Chiffi