Zobacz klasyfikację strzelców La Liga po kolejnym golu "Lewego"

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / RAUL CARO  / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
PAP/EPA / RAUL CARO / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Od samego początku Robert Lewandowski walczy o koronę króla strzelców ligi hiszpańskiej. Snajper FC Barcelony wykonał kolejny krok w meczu z Sevillą.

Przed sobotnim starciem z Sevillą 34-latek był wyjątkowo zmotywowany, bo jeszcze nigdy nie zdobył bramki przeciwko tej drużynie. W 21. minucie Robert Lewandowski przerzucił piłkę nad bramkarzem rywali i po dobitce Raphinhi zespół przyjezdnych prowadził 1:0.

FC Barcelona podwoiła swoje prowadzenie po kwadransie, a pierwszoplanową rolę ponownie odegrał Lewandowski. Doświadczony snajper efektownie przyjął piłkę po dograniu Julesa Kounde i silnym uderzeniem posłał ją do siatki. Kilka minut po przerwie Kounde asystował przy trafieniu Erica Garcii na 3:0.

W klasyfikacji strzelców prowadzi natomiast Lewandowski. Jak dotąd reprezentant Polski wystąpił pięć razy w lidze hiszpańskiej i zdobył taką samą liczbę bramek. Napastnik jest w świetnej formie przed zgrupowaniem drużyny narodowej.

Zresztą Iago Aspas może pochwalić się identycznym dorobkiem. Filar Celty Vigo skompletował dublet w piątkowym spotkaniu z Cadiz CF (3:0) i zgromadził łącznie pięć trafień. Do czołówki klasyfikacji strzelców dołączyli Karim Benzema oraz Vinicius Junior z Realu - obaj mają na koncie po trzy gole.