Klub Polaka stracił worek goli w Lidze Europy. Kłopot Manchesteru United

Feyenoord Rotterdam nie zaprezentował się dobrze i przegrał 2:4 z Lazio. Sebastian Szymański grał w pierwszej połowie. Manchester United rozpoczął rywalizację w grupie Ligi Europy porażką 0:1 w hicie z Realem Sociedad.

piłkarze Lazio Rzym PAP/EPA / FABIO FRUSTACI / Na zdjęciu: piłkarze Lazio Rzym
Lazio to jedna z najbardziej doświadczonych drużyn w historii Ligi Europy. Rzymianie wystartowali w nowej edycji na Stadio Olimpico, a ich przeciwnikiem był Feyenoord Rotterdam, który w poprzednim sezonie doszedł do finału Ligi Konferencji Europy. Już w 4. minucie Luis Alberto strzelił z czystej pozycji na 1:0 dla Lazialich i drużyna Sebastiana Szymańskiego musiała myśleć o odrabianiu strat.

Biancocelesti rozgrywali piłkę swobodnie między zdezorientowanymi przeciwnikami i nie chcieli powtórki z poprzedniego meczu, w którym przegrali 1:2 z Napoli, mimo wcześnie strzelonego gola. Lazio nie próżnowało i wbiło Feyenoordowi bramkę na 2:0 w 15. minucie. Felipe Anderson łatwo wypracował sobie miejsce w polu karnym i pokonał bramkarza. Przed przerwą Matias Vecino dorzucił trafienie na 3:0 i Lazio miało komplet punktów praktycznie w kieszeni.

Na drugą połowę nie wyszedł już Sebastian Szymański. Polak został zmieniony, choć na tle bezbarwnych kompanów z zespołu wyróżniał się aktywnością. Rozmowa z trenerem w przerwie pomogła zawodnikom Feyenoordu w rozwinięciu skrzydeł. W 63. minucie ponownie jednak stracili gola po uderzeniu Matiasa Vecino i zrobiło się 0:4.

Feyenoord dopiero w tym momencie zaczął ratować twarz. Dwa gole Santiago Gimeneza pozwoliły poprawić wynik na 2:4 i uniknąć kompromitacji, ale to o połowę za mało do zapunktowania.

Bardzo dobrze zapowiadało się również starcie Manchesteru United z Realem Sociedad. Angielska drużyna wyszła na mecz z Cristiano Ronaldo w podstawowym składzie. Nie było to bardzo pomocne dla ofensywy Manchesteru United, a ekipa z San Sebastian przeczekała ataki gospodarzy i w 59. minucie zdobyła zwycięskiego gola strzałem z rzutu karnego Braisa Mendesa.