Erling Haaland pogrążył Borussię Dortmund

W spotkaniu 2. kolejki grupy G Ligi Mistrzów 2022/2023 Manchester City pokonał przed własną publicznością Borussię Dortmund 2:1.

Tomasz Rosiński
Erling Haaland (z lewej) i Niklas Suele (z prawej) PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: Erling Haaland (z lewej) i Niklas Suele (z prawej)
Środowe starcie w Manchesterze zapowiadało się bardzo ciekawie, a jego faworytami byli podopieczni Pepa Guardioli, którzy na inaugurację LM rozbili Sevilla FC 4:0, zaś Borussia ograła FC Kopenhaga 3:0.

Od początku rywalizacji swój styl gry starali się narzucić gospodarze, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce, ale w pierwszej połowie zupełnie nic z tego nie wynikało.

Zawodnicy prowadzeni przez Edina Terzicia poczynali sobie bardzo dobrze w defensywie i nie pozwalali na zbyt wiele swoim rywalom.

Aktywny w szeregach mistrza Anglii był Jack Grealish, lecz jego strzały były blokowane przez obrońców BVB i przed przerwą na Etihad Stadium nie padła żadna bramka.

Po zmianie stron zespół z Dortmundu wciąż neutralizował atuty ekipy z Manchesteru i dopiął swego w 56. minucie batalii. Wówczas na strzał zdecydował się Marco Reus, a piłkę głową po drodze strącił Jude Bellingham, który pokonał Edersona.

Man City do 80. minuty bił głową w mur złożony z defensorów przyjezdnych. Jednakże wówczas Kevin De Bruyne zagrał piłkę do John'a Stonesa, który huknął z około 20 metrów i umieścił futbolówkę w siatce. Wydaje się, że w tej sytuacji lepiej powinien się zachować bramkarz Borussii, Alexander Meyer.

The Citizens poszli za ciosem i niespełna 240 sekund później strzelili drugiego gola. Świetnie zewnętrzną częścią stopy dośrodkował Joao Cancelo, zaś w ekwilibrystyczny sposób Meyera pokonał Erling Haaland, czyli były piłkarz dortmundczyków. Jak się później okazało norweski napastnik zapewnił swojej drużynie cenny komplet punktów.

W drugim meczu tej grupy FC Kopenhaga Kamila Grabary bezbramkowo zremisowała u siebie z Sevillą.