Kolejne problemy lidera. Radomiak pnie się w tabeli

Radomiak Radom po bardzo dobrej grze pokonał Wisłę Płock 2:0. Przez długi czas lider PKO Ekstraklasy nie potrafił nawet oddać strzału na bramkę rywala. Do końca gospodarze kontrolowali przebieg meczu.

Michał Gałęzewski
Roberto Alves WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Roberto Alves
Wisła Płock była rewelacją początku sezonu. Do Radomia piłkarze prowadzeni przez Pavola Stano przyjechali z pozycji lidera, jednak nie wygrali dwóch poprzednich spotkań. Radomiak przystąpił do tego starcia mocno zmotywowany i było to widać na boisku.

Piłkarze Radomiaka od samego początku grali z dużym animuszem i mogło się wydawać, że bramka dla zespołu z południowej części Mazowsza jest tylko kwestią czasu - rzeczywiście, do takiej sytuacji doszło. W 19. minucie spotkania mocny strzał z dystansu oddał Luisa Machado. Piłka odbiła się od Jakuba Rzeźniczaka, co zaskoczyło Bartłomieja Gradeckiego.

Wisła przegrywała, ale nie miała za bardzo pomysłu na grę na stadionie w Radomiu. Płocczanie do przerwy nie oddali choćby jednego niecelnego strzału. Z drugiej strony, Radomiak nie potrafił udokumentować wyraźnej przewagi i do przerwy było 1:0.

Drugą połowę zespół Mariusza Lewandowskiego rozpoczął najlepiej jak mógł. Po pięciu minutach i długiej akcji w ofensywie, Maurides podał piłkę do Roberto Alvesa. Ten pięknym strzałem z dystansu podwyższył na 2:0.

Dopiero drugi stracony gol zmotywował płocczan do ataków. W najlepszej sytuacji Kristian Vallo uderzył w poprzeczkę, a piłkę sparował nad siebie Gabriel Kobylak. Mijały kolejne minuty, a Radomiak znów zaczął kontrolować sytuację na boisku.

W samej końcówce spotkania na boisko wszedł Tiago Matos, który w pierwszym kontakcie z piłką uderzył w poprzeczkę bramki rywala. Wisła się już nie podniosła i przegrała 0:2. Z wysokiej przewagi nad resztą stawki PKO Ekstraklasy pozostało wspomnienie. Radomiak jest już 4. w tabeli, z 3 punktami straty do lidera.

Radomiak Radom - Wisła Płock 2:0 (1:0)
1:0 - Jakub Rzeźniczak (sam.) 19'
2:0 - Roberto Alves 50'

Radomiak Radom: Gabriel Kobylak - Mateusz Grzybek, Pedro Justiniano, Raphael Rossi - Daniel Pik (70' Leandro), Filipe Nascimento (85' Tiago Matos), Thabo Cele, Dawid Abramowicz - Roberto Alves (69' Luizao), Luis Machado (90+3' Dominik Sokół) - Maurides (90+3' Lisandro Semedo).

Wisła Płock: Bartłomiej Gradecki - Aleksander Pawlak, Jakub Rzeźniczak, Steve Kapuadi, Adam Chrzanowski - Dominik Furman (84' Dawid Kocyła) - Kristian Vallo (72' Łukasz Sekulski), Michał Mokrzycki (57' Damian Rasak) Mateusz Szwoch (84' Filip Lesniak), Davo - Marko Kolar (57' Mateusz Lewandowski).

Żółte kartki: Nascimento, Justiniano, Machado, Abramowicz (Radomiak), Gradecki, Sekulski, Rasak (Wisła).

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski.

Widzów: 4 004.

Czy Wisła Płock awansuje w tym sezonie do europejskich pucharów?