"Lewy" jest nie do zatrzymania! Sprawdź klasyfikację strzelców La Liga

Robert Lewandowski znowu jest samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców. Snajper FC Barcelony potrzebował dziewięciu minut, by pokonać bramkarza Cadiz CF.

Rafał Szymański
Robert Lewandowski Getty Images / Fran Santiago / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Przed szlagierem w Lidze Mistrzów Xavi oszczędzał najważniejszych zawodników. Wbrew wcześniejszym przewidywaniom, Robert Lewandowski rozpoczął sobotni mecz z Cadiz CF wśród rezerwowych.

FC Barcelona przełamała defensywę gospodarzy na początku drugiej połowy. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Frenkie de Jong. Reprezentant Polski w 57. minucie zastąpił Memphisa Depaya i błyskawicznie zaznaczył swoją obecność na murawie.

Już dziewięć minut po wejściu na boisko Lewandowski pokonał bramkarza rywali. 34-latek z niewielkiej odległości wślizgiem skierował piłkę do siatki. W końcówce dograł jeszcze do Ansu Fatiego i Ousmane Dembele. Ten drugi ustalił rezultat na 4:0.

Czesław Michniewicz może zacierać ręce, patrząc na formę kapitana Biało-Czerwonych. Nowy nabytek FC Barcelony ma już na koncie sześć trafień w Primera Division i jest samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców.

Lewandowski wyprzedził Iago Aspasa z Celty Vigo (pięć bramek). W sobotę drużyna hiszpańskiego napastnika podejmie Atletico Madryt.