"W siatkę gra czy co?". Burza wokół Lewandowskiego po meczu

Robert Lewandowski, pomimo gola i dwóch asyst w starciu z Cadizem, nie został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania 5. kolejki LaLiga. Decyzja oburzyła internautów.

Piotr Bobakowski
Robert Lewandowski PAP/EPA / Roman Rios / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
To był kolejny świetny wieczór, chociaż mocno skrócony przez Xaviego, dla Roberta Lewandowskiego w rozgrywkach LaLiga. W sobotnim meczu z Cadizem nasz napastnik wszedł na boisko dopiero w 57. minucie, by już osiem minut później strzelić bramkę dla FC Barcelony (na 2:0).

Duma Katalonii ostatecznie wysoko wygrała (4:0, więcej TUTAJ), a 34-letni "Lewy" do zdobytego gola dorzucił jeszcze dwie asysty.

Fani byli przekonani, że nagroda dla najlepszego zawodnika musi ponownie - jak w poprzednich potyczkach w tym sezonie - trafić do reprezentanta Polski.

Tymczasem wyróżniony został... Frenkie de Jong. Holender był autorem pierwszego trafienia dla Katalończyków.

Internauci na twitterowym profilu BarcaInfo skomentowali zaskakujący wybór. Wpisy były niezwykle wymowne.

"A Lewy w siatkę gra czy co? (w sobotę polscy siatkarze po świetnym widowisku pokonali Brazylię 3:2 w MŚ 2022 i stąd ten kpiący ton - przyp. red.), "Hahahahahah", "Lewy gol i 2 asysty...", "Szok i niedowierzanie", "Nieporozumienie" - to tylko wybrane.