Jest oficjalny komunikat, co stało się na trybunach w meczu Barcelony

W cieniu dramatu FC Barcelona pewnie wygrała z Cadiz CF (4:0). Po ostatnim gwizdku gospodarze wystosowali oficjalny komunikat w sprawie wydarzeń na trybunach.

Rafał Szymański
podczas meczu trwała akcja reanimacyjna jednego z kibiców PAP/EPA / Roman Rios / Na zdjęciu: podczas meczu trwała akcja reanimacyjna jednego z kibiców
Do 81. minuty FC Barcelona prowadziła 2:0 z Cadiz CF po trafieniach Frenkiego de Jonga oraz Roberta Lewandowskiego. Pojawiło się ryzyko, że sobotnie spotkanie nie zostanie dokończone.

Sędzia Carlos del Cerro Grande zarządził przerwę. W oficjalnym oświadczeniu klub z Kadyksu potwierdził, że kibic na trybunie południowej był reanimowany. Całe zdarzenie wyglądało naprawdę niebezpiecznie.

"Jeden z zespołów medycznych z defibrylatorem przeniósł się na trybuny, rozpoczynając resuscytację. W tym samym czasie FC Barcelona zaoferowała drugi defibrylator na wypadek konieczności jego użycia, został on przeniesiony na trybuny przez samych piłkarzy" - napisano na stronie internetowej klubu z Kadyksu.

Jak się później okazało, sztab medyczny uratował życie jednego z fanów, który doznał z zawału. Na Estadio Nuevo Mirandilla panowało ogromne zamieszanie. W międzyczasie zasłabł też operator kamery.

"Resuscytacja zakończyła się pozytywnie po kilku minutach, a kibic został przewieziony na OIOM w szpitalu Puerta del Mar. Ponadto jeden z operatorów kamer na trybunie doznał omdlenia i sytuacja została szybko opanowana przez personel medyczny" - czytamy.

Piłkarze wrócili na murawę po kilkudziesięciominutowej przerwie. Ostatecznie FC Barcelona pokonała Cadiz CF 4:0. Lewandowski w końcówce meczu zanotował dwie asysty.

"Lewy" wszedł z ławki i wyczarował cuda. Co za występ!