Wymowne zdjęcie i słowa. Tak Lewandowski skomentował wydarzenia w meczu Barcelony

Robert Lewandowski tradycyjnie po każdym meczu wrzuca na swoje social media zdjęcie ze spotkania. Po meczu z Cadiz na jego Instagramie pojawiła fotografia z wyjątkowym przesłaniem.

Rafał Sierhej
Na zdjęciu od lewej: Marc-Andre ter Stegen i Robert Lewandowski Getty Images / Photo Prestige/Soccrates / Na zdjęciu od lewej: Marc-Andre ter Stegen i Robert Lewandowski
Robert Lewandowski w meczu wyjazdowym z Cadiz CF pierwszy raz w sezonie usiadł na ławce rezerwowych. Polak mimo tego i tak zdołał wykręcić bardzo dobre liczby w tym pojedynku.

Jego FC Barcelona pokonała gospodarzy 4:0, a sam "Lewy" po wejściu z ławki strzelił gola i zanotował dwie asysty. Normalny dzień w biurze można by powiedzieć. Niestety zdecydowanie ten wieczór nie był normalny.

W drugiej połowie mecz został bowiem przerwany. Wszystko z powodu zagrożenia życia jednego z kibiców na trybunach. Ten miał doznać zawału. Z pomocą pobiegł bramkarz Cadizu Jeremias Ledezma.

Argentyńczyk w tempie ekspresowym wziął obecny na stadionie defibrylator. Pobiegł do trybuny, na której doszło do tej tragedii i rzucił urządzenie w tłum. Kibica udało się uratować, nikt nawet nie chce myśleć, co by się wydarzyło bez interwencji bramkarza.

Gest swojego przeciwnika docenił Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski po meczu opublikował na swoim Instagramie zdjęcie bramkarz z podpisem "Dzisiejsza noc była więcej niż piłką nożną".

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)