Efektowny gol w debiucie trenera Resovii

Rzeszowianie zremisowali 1:1 z Chrobrym Głogów w pierwszym meczu pod wodzą trenera Mirosława Hajdy. Ozdobą starcia, zamykającego 10. kolejkę, było uderzenie Marka Mroza z rzutu wolnego.

piłkarze Resovii WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Resovii
Resovia rozstała się z Tomaszem Grzegorczykiem, którego kadencja była bardzo krótka. Udało mu się poprowadzić rzeszowian do zaledwie jednego zwycięstwa w Fortuna Pucharze Polski. W lidze skończyło się na czterech remisach oraz pięciu porażkach. Nowym szkoleniowcem ostatniego zespołu w tabeli został bardziej doświadczony Mirosław Hajdo.

Piłkarze z Głogowa nie dali się wybić z uderzenia wczesnym problemem i koniecznością przeprowadzenia zmiany. Już w 8. minucie Chrobry zdobył przewagę 1:0 i mógł bronić dobrego wyniku. Piłka trafiła do Sebastiana Stebleckiego, a po jego zagraniu pechowo interweniował Ruben Hoogenhout i zdobył gola samobójczego.

Resovia nie zamierzała poddać się po jednym ciosie Chrobrego. Wymiana kolejnych uderzeń doprowadziła do wyrównania. W 26. minucie Marek Mróz oddał uderzenie na 1:1 i konfrontacja rozpoczęła się praktycznie od początku. Pomocnik znakomicie przymierzył z rzutu wolnego.

Konfrontacja rozpoczęła się dynamicznie i dużo działo się pod obiema bramkami, piłka była szybko transportowana do ataku. Im dłużej trwała, tym mniej było dogodnych sytuacji strzeleckich. Krótko po przerwie Chrobry umieścił piłkę w bramce Resovii, ale po wideo weryfikacji to trafienie zostało anulowane. Później posypały się żółte kartki zamiast goli i stanęło na remisie 1:1.

Chrobry Głogów - Resovia 1:1 (1:1)
1:0 - Ruben Hoogenhout (sam.) 8'
1:1 - Marek Mróz 26'

Chrobry: Karol Dybowski - Paweł Tupaj (6' Artur Bogusz), Michał Michalec, Mavroudis Bougaidis, Jakub Kuzdra, Robert Mandrysz, Patryk Mucha (72' Jaka Kolenc), Jakub Górski (46' Patryk Kusztal), Sebastian Steblecki (58' Mateusz Machaj), Mateusz Bochnak, Rafał Wolsztyński (57' Kamil Wojtyra)

Resovia: Branislav Pindroch - Rafał Mikulec, Karol Chuchro, Bartosz Kwiecień (80' Radosław Bąk), Radosław Adamski, Bartłomiej Eizenchart, Marek Mróz, Bartłomiej Wasiluk, Kamil Antonik (64' Pedro Vieira), Maciej Górski (81' Paweł Wojciechowski), Ruben Hoogenhout

Żółte kartki: Steblecki, Kolenc, Kuzdra (Chrobry) oraz Eizenchart, Hoogenhout, Chuchro, Adamski (Resovia)

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)