Potężna awantura na boisku. W jednej z głównych ról Luis Suarez

Atmosfera na boisku w sekundę zgęstniała. Niektórzy piłkarze na Estadio Gran Parque nie pograli za długo. A wszystko zaczęło się od Luisa Suareza.

Kamil Sobala
Luis Suarez Getty Images / Jose Breton/Pics Action/NurPhoto / Na zdjęciu: Luis Suarez
Solidną dawkę emocji zaaplikował kibicom mecz czwartej kolejki urugwajskiej Primera Division, w którym Nacional podejmował Boston River. Gorąco na boisku zrobiło się już w 20. minucie, kiedy to na murawie rozpętała się spora awantura.

Jednym z jej inicjatorów był Luis Suarez, który wdał się w potyczkę słowną z zawodnikiem rywali. Nagle do wymiany zdań dołączył jego kolega z drużyny, Franco Misael Fagundez Rosa, który był agresywny w swoich działaniach. A to z kolei poderwało pozostałych graczy.

Po kilku minutach sędzia zadecydował o usunięciu 22-letniego piłkarza gospodarzy oraz jego przeciwnika w sprzeczce, czyli Marco Leonardo Mancebo Clavero.

Do przerwy żadna ze stron nie potrafiła otworzyć wyniku spotkania. Jedyna bramka w tym meczu padła w drugiej połowie. W 49. minucie piłkę w siatce umieścił Camilo Candido, zapewniając pełną pulę Nacionalowi.

Po tym zwycięstwie, zespół Suareza zrównał się punktowo z liderującym River Plate Montevideo. Obie drużyny różni jednak bilans bramkowy. Okazja do zmiany sytuacji już 17 września. To właśnie wtedy obie ekipy zmierzą się ze sobą w bezpośrednim starciu. Pierwszy gwizdek tego pojedynku wybrzmi o godzinie 21:00.

Wspomniane zespoły wypracowały dość sporą przewagę nad pozostałymi rywalami. Przykładowo, od trzeciego Deportivo Maldonado dzieli ich pięć "oczek". Warto jednak zaznaczyć, że to dopiero początkowa faza sezonu (ósma kolejka).

Nie dowierzały, że w ich stronę idzie Lionel Messi. Wyjątkowe sceny na meczu Ligi Mistrzów [WIDEO]
PZPN zaprezentował koszulkę reprezentacji na MŚ!