Wysoki wynik w starciu klubów Polaków w LKE

Istanbul Basaksehir odniósł wysokie zwycięstwo 3:0 z Fiorentiną, a zmiennikiem w tym meczu był Patryk Szysz. Wygrał klub Łukasza Fabiańskiego, zremisował zespół Marcina Bułki.

piłkarze West Ham United PAP/EPA / Johnny Pedersen / Na zdjęciu: piłkarze West Ham United
Fiorentina nie popisała się także w pierwszym meczu po powrocie do grupy europejskiego pucharu. Remis 1:1 na Stadio Artemio Franchi z RFS Ryga był wstydliwym wynikiem. Drużyna Vincenzo Italiano nie wykorzystała ani atutu własnego boiska, ani prowadzenia. O punkty w drugim starciu z Istanbul Basaksehir było jeszcze trudniej. Z dwóch Polaków, będących w kadrach tych klubów, mógł zagrać tylko Patryk Szysz, ponieważ Szymon Żurkowski nie znalazł się w kadrze meczowej.

Drużyna ze Stambułu również nie zamierzała oddać pola Fiorentinie i w 57. minucie wyszła na prowadzenie dzięki strzałowi Serdara Guerlera. Goście z Włoch mieli niewiele ciekawego do zaproponowania w ofensywie, a podopieczni Emrego Belozoglu nie pozwalali na zbliżanie się do ich bramki. Przed końcem meczu powiększyli oni przewagę na 3:0 i odnieśli wysokie zwycięstwo. Szysz był zmiennikiem w 76. minucie.

Po drugi komplet punktów West Ham United wybrał się na stadion Silkeborga. Ponownie był faworytem i chciał sprawniej wywiązać się ze swojej roli niż w meczu z FSCB. West Ham co prawda znów stracił pierwszego gola w meczu, ale rozdrażniony potrzebował tylko pierwszej połowy na odwrócenie wyniku na 3:1. Łukasz Fabiański był na ławce rezerwowych, a bronił Alphonse Areola. Ostatecznie starcie zakończyło się rezultatem 3:2.

O pierwszym meczu OGC Nice z 1.FC Koeln było głośno nie ze względu na fajerwerki na boisku, a zamieszki na trybunach. Drużyna Marcina Bułki tym razem już na wyjeździe, ale ponownie na gorącym terenie zagrała z Partizanem Belgrad. Do bramki OGC wrócił Kasper Schmeichel, a Bułka zajął miejsce na ławce rezerwowych. Już w 2. minucie francuska drużyna prowadziła 1:0, więc spotkanie ułożyło się dla niej perfekcyjnie. Partizan nie odpuścił i doprowadził do remisu 1:1.