Bramkarz nie miał wiele do powiedzenia. Grosicki poprawił swoje liczby [WIDEO]

Bramka Kamila Grosickiego nie wystarczyła Pogoni Szczecin, która zremisowała 1:1 z Cracovią. 34-latek błysnął formą przed meczami reprezentacji Polski.

Rafał Szymański
gol Grosickiego Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: gol Grosickiego
Pogoń Szczecin przystępowała w roli faworyta do konfrontacji z "Pasami". Sobotnie spotkanie było jednak niezwykle wyrównane. Po pierwszych 45 minutach utrzymywał się bezbramkowy remis.

Zespół Jensa Gustafssona objął prowadzenie dopiero w 70. minucie. Jeden z obrońców Cracovii niefortunnie interweniował po wrzutce z narożnika boiska. W polu karnym Cracovii odnalazł się natomiast Kamil Grosicki.

86-krotny reprezentant Polski miał trochę miejsca i silnym uderzeniem rozpoczął strzelanie w Szczecinie. W tej sytuacji Karol Niemczycki nie mógł zrobić zbyt wiele.

Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź przyjezdnych, bo już kilkadziesiąt sekund później padła bramka na 1:1. Najpierw Florian Loshaj trafił w słupek, potem Benjamin Kallman poszedł za akcją i bez trudu doprowadził do wyrównania. Pogoń musiała zadowolić się podziałem punktów z krakowską ekipą.

Grosicki poprawił swoje statystyki na poziomie PKO Ekstraklasy. W tym sezonie 34-latek wystąpił w 10 spotkaniach ligowych Pogoni, strzelił w nich trzy gole i zanotował też asystę. Czesław Michniewicz powołał doświadczonego skrzydłowego na zbliżające się mecze Biało-Czerwonych.

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Czy Grosicki będzie pierwszym wyborem selekcjonera reprezentacji Polski?