Popis Kanonierów w Brentfordzie. Arsenal FC nowym liderem Premier League

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Richard Heathcote / Na zdjęciu: Gabriel Jesus (Arsenal FC)
Getty Images / Richard Heathcote / Na zdjęciu: Gabriel Jesus (Arsenal FC)

W spotkaniu 8. kolejki Premier League 2022/2023 Arsenal FC pokonał na wyjeździe Brentford FC 3:0 i został nowym liderem rozgrywek.

W tym artykule dowiesz się o:

Będący w wysokiej formie Arsenal był zdecydowanym faworytem starcia z Brentfordem i już w 17. minucie meczu wyszedł na prowadzenie. Wówczas Bukayo Saka dokładnie dośrodkował z rzutu rożnego, zaś celnie główkował William Saliba.

Kanonierzy nie zamierzali zwalniać tempa i jeszcze w pierwszej połowie za sprawą Gabriel Jesus podwyższyli swoje prowadzenie. Asystę przy trafieniu Brazylijczyka zaliczył Granit Xhaka.

Podopieczni Mikela Artety dzielili oraz rządzili na Brentford Community Stadium i w 49. minucie rywalizacji wygrywali już 3:0. Wtedy to Davida Raya pokonał Fabio Vieira i jak się później okazało ustalił wynik tej konformacji.

Za sprawą tej wygranej londyńczycy (18 pkt.) awansowali na pozycję lidera angielskiej ekstraklasy, wyprzedzając Manchester City (17 pkt.) i Tottenham Hotspur (17 pkt.).

Premier League, 8. kolejka:

Brentford FC - Arsenal FC 0:3 (0:2) 0:1 - William Saliba 17' 0:2 - Gabriel Jesus 28' 0:3 - Fabio Vieira 49'