Problemy Jakuba Kamińskiego w Wolfsburgu. Wilki w sporym kryzysie

Union Berlin wygrał z VfL Wolfsburg 2:0 w meczu 7. kolejki Bundesligi. Jakub Kamiński dostał szansę gry w końcówce, ale nie zdołał wpłynąć na losy spotkania. Sytuacja Wolfsburga robi się coraz trudniejsza.

Tomasz Galiński
Jakub Kamiński Getty Images / Cathrin Mueller / Na zdjęciu: Jakub Kamiński
Drużyna VfL Wolfsburg w siedmiu kolejkach zdobyła zaledwie cztery punkty i znajduje się na przedostatnim miejscu w tabeli Bundesligi. Nad trenerem Niko Kovacem zbierają się coraz ciemniejsze chmury i niewykluczone, że wkrótce dojdzie do stanowczej reakcji zarządu klubu. Na grę VfL zwyczajnie nie da się patrzeć, choć oczywiście bierzemy pod uwagę, że 1.FC Union Berlin to największa rewelacja początku sezonu 2022/23. Berlińczycy są nieoczekiwanym liderem rozgrywek i nie zaznali jeszcze goryczy porażki.

Dla Jakuba Kamińskiego zwolnienie trenera Kovaca nie byłoby złą wiadomością, bo jednak Polak dostaje mało szans w sezonie 2022/23.

W przegranym spotkaniu z Unionem było to jedenaście minut, kolejkę wcześniej znalazł się poza kadrą, a jeszcze wcześniej dostał zaledwie kwadrans. W wyjściowym składzie był tylko dwa razy, przy czym w meczu z RB Lipsk został zmieniony już w przerwie.