• MŚ 2022

Hiszpańska solidarność w starciu Podbeskidzia z ŁKS-em

Podbeskidzie Bielsko-Biało na razie jest niepokonane pod wodzą trenera Dariusza Żurawia. W starciu z ŁKS-em zremisowało 1:1. Takim samym wynikiem zakończyła się konfrontacja w Sosnowcu.

Krzysztof Drzazga i Michał Janota WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Krzysztof Drzazga i Michał Janota
ŁKS zdobył prowadzenie w pierwszej połowie z pomocą przeciwnika. Julio Rodriguez interweniował niezdarnie po wrzutce z rzutu wolnego, zachował się kuriozalnie i wpakował piłkę do własnej bramki. Skórę rodaka uratował po przerwie inny Hiszpan. Grający jako zmiennik Joan Roman doprowadził do remisu 1:1 dokładnym uderzeniem po podaniu Tomasza Jodłowca.

Taki sam wynik i podobny scenariusz miał mecz Zagłębia Sosnowiec z Chojniczanką. Również w nim gola na 1:1 strzelili gospodarze, którzy w przewie wymyślili dobry plan na doprowadzenie do remisu. Maksymilian Banaszewski ustalił rezultat uderzeniem z obrębu pola karnego i odpowiedział na wcześniejsze trafienie Tomasza Mikołajczaka.

Na największego wygranego niedzieli na zapleczu PKO Ekstraklasy wyrosła Odra Opole. Drużyna z Oleskiej zapewniła sobie zwycięstwo 1:0 ze Skrą Częstochowa w 84. minucie. W pole karne przeciwnika wbiegł Mateusz Kamiński i pokazał piłkarzom odpowiedzialnym za atakowanie, jak rozstrzygnąć mecz. Odra, dzięki kompletowi punktów, opuściła strefę spadkową.