Lens traci punkty, dwóch Polaków na boisku

RC Lens tylko zremisowało na wyjeździe z FC Nantes 0:0. Apetyty w ekipie gości były zdecydowanie większe, ponieważ w przypadku wygranej Lens ponownie awansowałoby na pozycję lidera Ligue 1.

Tomasz Galiński
Przemysław Frankowski Getty Images / Flaviu Buboi/NurPhoto / Na zdjęciu: Przemysław Frankowski
Remis z FC Nantes musi boleć zespół RC Lens również tego powodu, że rywale są zdecydowanie niżej notowani. Dotychczas odnieśli zaledwie jedno zwycięstwo w Ligue 1 w tym sezonie i zajmują szesnaste miejsce w tabeli.

Przemysław Frankowski ma niepodważalne miejsce w składzie Lens i w niedzielne popołudnie po raz kolejny grał od początku jako lewy wahadłowy. Tym razem nie zdołał jednak wyróżnić się niczym szczególnym. Został zmieniony w 81. minucie.

Do składu Lens po kontuzji wrócił już Seko Fofana, co sprawiło, że na ławkę trafił Łukasz Poręba. Z kolei w 65. minucie na boisku zameldował się Adam Buksa, który jest powoli wprowadzany do zespołu po urazie.

FC Nantes - RC Lens 0:0