W Bayernie dosłownie wrze. Wyszły na jaw kolejne rewelacje

Niemieckie media informują, że w Bayernie Monachium dochodzi do coraz większych nieporozumień. W ostatnim spotkaniu przeciwko Augsburgowi sporo do powiedzenia mieli sobie trener Julian Nagelsmann i Joshua Kimmich.

Dawid Franek
Julian Nagelsmann Getty Images / Na zdjęciu: Julian Nagelsmann
Jak informuje abendzeitung.de, Joshuę Kimmicha rozwścieczył fakt, że Julian Nagelsmann postanowił go cofnąć ze środka pomocy na prawą stronę obrony. Miało to miejsce w 62. minucie. Wówczas z boiska zszedł nominalny prawy obrońca, Noussair Mazraoui, a zastąpił go skrzydłowy Serge Gnabry. Szkoleniowiec chciał urozmaicić grę zespołu w ofensywie.

Nagelsmann zamierzał wykorzystać fakt, iż Kimmich w przeszłości grywał na boisku jako boczny obrońca. Pomysł szkoleniowca jednak bardzo nie spodobał się zawodnikowi, co ten dał do zrozumienia podczas meczu. Między trenerem a piłkarzem doszło do ostrej wymiany zdań, po czym Nagelsmann... uległ.

Już w 78. minucie kompletnie zmienił założenia taktyczne. Joshua Kimmich wrócił na środek pomocy, a na placu gry zameldował się prawy obrońca Josip Stanisić, który wszedł za Jamala Musialę.

"W świetle wyniku to z kolei spowodowało brak zrozumienia wśród niektórych kibiców Bayernu" - pisze abendzeitung.de.

Ostatecznie Bawarczycy przegrali z Augsburgiem 0:1. Tym samym był to już czwarty mecz z rzędu Bayernu bez zwycięstwa. Po siedmiu kolejkach zespół prowadzony przez Juliana Nagelsmanna zajmuje piąte miejsce z dorobkiem 12 punktów. Do lidera Unionu Berlin traci pięć "oczek".

Lewandowski: Początek w Barcelonie? W jednym elemencie zaskoczyłem sam siebie!