Udany debiut Goncalo Feio w eWinner II lidze

Portugalski trener po raz pierwszy poprowadził Motor Lublin w meczu o stawkę. Podopieczni Goncalo Feio zwyciężyli w starciu na dnie tabeli 3:1 z Hutnikiem Kraków. W drugim niedzielnym meczu doszło do podziału punktów.

piłkarze Motoru Lublin WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Motoru Lublin
Motor, pod wodzą nowego trenera Goncalo Feio, przystąpił z nadzieją na poprawienie swojej sytuacji, do meczu z Hutnikiem Kraków. Nie potrzebował nawet kwadransa na zdobycie prowadzenia. Później poszedł za uderzeniem i powiększył przewagę na 2:0 uderzeniem Rafała Króla z rzutu karnego. Hutnik miał w pierwszej połowie przewagę w posiadaniu piłki, ale nie sprawdził Łukasza Budziłka strzałem celnym.

Bezpośrednio po przerwie Motor kontrolował wydarzenia na boisku, a w poprawieniu wyniku na 3:0 pomogło wejście z ławki rezerwowych Leszka Jagodzińskiego. Ten piłkarz w 80. minucie ostatecznie odebrał Hutnikowi nadzieję na zapunktowanie. Już w doliczonym czasie Krzysztof Świątek uratował honor gospodarzy uderzeniem z rzutu karnego na 1:3.

Motor wygrał dopiero po raz drugi w sezonie i pozostaje na ostatnim miejscu w tabeli. Zarazem nowa drużyna Goncalo Feio zmniejszyła stratę do bezpiecznych miejsc do tylko dwóch punktów.

W drugim, niedzielnym meczu Radunia Stężyca zremisowała 2:2 z Olimpią Elbląg. Najwięcej wydarzyło się w pierwszym kwadransie rywalizacji. Radunia objęła dwubramkowe prowadzenie dzięki strzałom Dmytro Baszłaja i Wojciecha Jakubika. Olimpia potrafiła wcześnie odpowiedzieć golem kontaktowym, a swój pościg dokończyła w końcówce starcia. Punkt dla przyjezdnych wyszarpnął Jakub Branecki.

12. kolejka eWinner II ligi:

Hutnik Kraków - Motor Lublin 1:3 (0:2)
0:1 - Mikołaj Kosior 14'
0:2 - Rafał Król (k.) 27'
0:3 - Leszek Jagodziński 80'
1:3 - Krzysztof Świątek (k.) 90'

Radunia Stężyca - Olimpia Elbląg 2:2 (2:1) 1:0 - Dmytro Baszłaj 3' 2:0 - Wojciech Jakubik 7' 2:1 - Łukasz Sarnowski 12' 2:2 - Jakub Branecki 90'

18 Śląsk II Wrocław 34 8 7 19 38:57 31

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Goncalo Feio sprawdzi się w roli trenera Motoru Lublin?