Gol jak ze snu rozpoczął popis Rakowa Częstochowa

Do momentu bajecznego gola Fabiana Piaseckiego piłkarze Rakowa Częstochowa męczyli się w ofensywie. Po nim rozwinęli skrzydła i odnieśli kolejne przekonujące zwycięstwo 3:0 z Radomiakiem.

Fabian Piasecki PAP / Waldemar Deska / Na zdjęciu: Fabian Piasecki
Sędzia Tomasz Musiał doliczył siedem minut do pierwszej połowy i w nich padła po prostu rewelacyjna bramka na 1:0 dla Rakowa. Kapitalne uderzenie oddał Fabian Piasecki. Ten napastnik jest człowiekiem do zadań specjalnych. Złożył się do strzału nożycami po wrzutce Stratosa Svarnasa z prawej strony boiska! Powtórki można było oglądać godzinami. Piasecki dostał nagrodę za najładniejszego gola poprzedniego sezonu i zgłosił kandydaturę do topowego trafienia także w tym sezonie.

Wcześniej graczom Marka Papszuna brakowało zrozumienia. W jednej z akcji Bartosz Nowak wymownym gestem przepraszał kompanów za niedokładne podanie. Po kilku minutach zabrakło porozumienia na boku boiska między Ivim Lopezem a Milanem Rundiciem.

Piłka znajdowała się głównie na połowie Radomiaka, ale drużyna z województwa mazowieckiego jakoś radziła sobie z atakami wicemistrza Polski. Jedna próba została powstrzymana przez Gabriela Kobylaka, a uderzenie Giannisa Papanikolaua, po dośrodkowaniu Iviego Lopeza, było niecelne.

Nie brakowało fauli i, z niekorzyścią dla widowiska, przerw z powodu urazów. W 32. minucie w brzydkim meczu zrobiło się gorąco radomianom. Tomasz Musiał pokazał czerwoną kartkę Raphaelowi Rossiemu za faul na Franie Tudorze. Arbiter ruszył jednak do monitora i słusznie zamienił wykluczenie na napomnienie żółtym kartonikiem. Ani miejsce faulu, ani jego ostrość nie nadawała się do osłabienia Radomiaka.

Krótko po przerwie piłka znalazła się ponownie w bramce Radomiaka. Trafienie Stratosa Svarnasa nie zostało początkowo uznane z powodu spalonego piłkarza Rakowa w momencie wrzutki z rzutu wolnego Iviego Lopeza. Po kolejnej wideo weryfikacji Tomasz Musiał wskazał jednak na środek boiska i gospodarze byli już na bezpiecznym prowadzeniu 2:0.

Raków poczuł się swobodnie na boisku i w 52. minucie praktycznie zapewnił sobie zwycięstwo uderzeniem Iviego Lopeza na 3:0. Południowiec dostał podanie w środek pola karnego od Bartosza Nowaka, nie miał blisko siebie żadnego zawodnika Radomiaka i technicznym uderzeniem pokonał Gabriela Kobylaka.

Pozostało dograć rozstrzygnięte spotkanie. Radomiak dobrze przeszkadzał, ale przy niekorzystnym wyniku już praktycznie nie kreował. Ponadto spora grupa przyjezdnych była już obciążona żółtymi kartkami i nie mogła podjąć maksymalnego ryzyka.

Raków Częstochowa - Radomiak 3:0 (1:0)
1:0 - Fabian Piasecki 45'
2:0 - Stratos Svarnas 47'
3:0 - Ivi Lopez 52'

Raków: Vladan Kovacević - Stratos Svarnas, Zoran Arsenić, Milan Rundić - Fran Tudor, Giannis Papanikolaou, Władysław Koczerhin (81' Gustav Berggren), Patryk Kun (85' Wiktor Długosz) - Bartosz Nowak (81' Daniel Szelągowski), Fabian Piasecki (68' Vladislavs Gutkovskis), Ivi Lopez (68' Mateusz Wdowiak)

Radomiak: Gabriel Kobylak - Mateusz Grzybek, Pedro Justiniano, Raphael Rossi, Dawid Abramowicz - Filipe Nascimento (62' Luizao), Thabo Cele (65' Jakub Nowakowski) - Daniel Pik (62' Leandro), Roberto Alves (75' Dariusz Pawłowski), Lisandro Semedo (46' Tiago Matos) - Maurides

Żółte kartki: Nowak (Raków) oraz Abramowicz, R. Rossi, Nascimento, Cele, Matos, Maurides (Radomiak)

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)