• MŚ 2022

Liga Narodów: piłkarze z PKO Ekstraklasy błysnęli skutecznością. Aż trzy gole!

To był bardzo owocny wieczór dla reprezentantów grających w klubach PKO Ekstraklasy. Bramki w Lidze Narodów zdobyło aż trzech z nich.

Szymon Mierzyński
Amar Dedic (z lewej) i Deian Sorescu PAP/EPA / Robert Ghement / Na zdjęciu: Amar Dedic (z lewej) i Deian Sorescu
Benjamin Kallman (Cracovia) trafił do siatki dla Finlandii w wyjazdowym spotkaniu z Czarnogórą (2:0) i dołożył cegiełkę do utrzymania ekipy "Suomi" w dywizji B.

W tym meczu 90 minut spędzili na boisku Robert Ivanov z Warty Poznań, a także Richard Jensen z Górnika Zabrze. Z ławki w 25. minucie wszedł Sasa Balić (Korona Kielce). Kallman zaś zakończył występ na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

W tej samej grupie Rumunia efektownie wygrała z Bośnią i Hercegowiną (4:1), a 56 minut zebrał w jej składzie Deian Sorescu (Raków Częstochowa).

W grupie 4. dywizji C 1. miejsce przypieczętowała Gruzja, pokonując na wyjeździe Gibraltar (2:1). Jedną z bramek dla zwycięzców zdobył zawodnik Lecha Poznań Heorhij Citaiszwili, który zagrał w pełnym wymiarze. Po 90 minut zaliczyli również Otar Kakabadze (Cracovia) oraz Nika Kwekweskiri (Lech).

Estonia zakończyła rywalizację w grupie 2. dywizji D z kompletem punktów, a na finiszu ograła na wyjeździe San Marino 4:0. Jeden z goli powędrował na konto Rauno Sappinena z Piasta Gliwice, który wyszedł w podstawowym składzie i spędził na boisku 84 minuty. W drugiej połowie do gry wszedł Bogdan Vastsuk (Stal Mielec).

Czarnogóra - Finlandia 0:2 (0:0)
0:1 - Oliver Antman 47'
0:2 - Benjamin Kallman 53'

Rumunia - Bośnia i Hercegowina 4:1 (1:0) 1:0 - Dennis Man 2:0 - George Puscas 73' 2:1 - Edin Dzeko 77' 3:1 - Andrei Ratiu 79' 4:1 - George Puscas 86'

4 Gibraltar 6 0 1 5 3:18 1

San Marino - Estonia 0:4 (0:1) 0:1 - Henri Anier 38' 0:2 - Taijo Teniste 56' 0:3 - Rauno Sappinen 66' 0:4 - Henri Anier 79'