Szalone derby Rzeszowa. Faworyt nie wykonał zadania

Dobre widowisko i zaskoczenie w derbach Rzeszowa. Resovia zwyciężyła 4:3 ze Stalą w meczu dwóch zwrotów akcji. W sobotę zwyciężali również GKS Katowice oraz Górnik Łęczna.

piłkarze Stali Rzeszów WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Stali Rzeszów
Resovia zeszła na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem, co nie oznacza, że odniesienie zwycięstwa było już prostym zadaniem. Stal przebudziła się po spotkaniu z trenerem Danielem Myśliwcem w przerwie i doprowadziła do remisu 2:2. Nie odebrało to jednak Resovii animuszu do sprawienia niespodzianki. Na jej dwa gole Stal odpowiedziała tym razem tylko jednym i podopieczni Mirosława Hajdy zwyciężyli 4:3.

Postrzelali też piłkarze w Łęcznej. Do 80. minuty było tam tylko jedno uderzenie na bramkę, ale po nim prawdziwa kanonada. Górnik pokonał 3:2 GKS Tychy. Niecodziennym wyczynem wykazał się jego obrońca Marcin Biernat. Najpierw wbił sobie gola samobójczego, po czym pięć minut później zrehabilitował się i odzyskał prowadzenie dla spadkowicza z PKO Ekstraklasy.

Aż do 72. minuty trzeba było poczekać na rozstrzygnięcie w meczu dwóch pierwszoligowców z województwa śląskiego, którzy spotkali się poza nim - w Bełchatowie. GKS Katowice zwyciężył 1:0 ze Skrą Częstochowa, a decydującego gola strzelił Jakub Arak, który znalazł się w odpowiednim miejscu pola karnego po dośrodkowaniu.