Odrodzenie Olympique'u Marsylia dzięki bramkarzowi Sportingu Lizbona

Olympique Marsylia z pierwszym zwycięstwem w Lidze Mistrzów 2022/2023. W meczu 3. kolejki podopieczni Igora Tudora ograli u siebie Sporting Lizbona 4:1.

Tomasz Rosiński
piłkarze Olympique'u Marsylia PAP/EPA / Guillaume Horcajuelo / Na zdjęciu: piłkarze Olympique'u Marsylia
Sporting przystępował do wtorkowej rywalizacji podbudowany 2 wygranymi w poprzednich kolejkach (z Tottenhamem Hotspur oraz Eintrachtem Frankfurt) i liczył, że uda mu się w Marsylii przedłużyć zwycięską serię.

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla zespołu z Lizbony, gdyż w 51. sekundzie znakomicie z narożnika pola karnego przymierzył Francisco Trincao.

Jak się później okazało, to były dobre złego początki dla przyjezdnych. Najpierw w 13. minucie bramkarz Antonio Adan wybijał piłkę i trafił w Alexisa Sancheza, a ta wpadła do siatki.

Po chwili na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Amine Harit, który celnie główkował po dośrodkowaniu Jonathana Claussa z prawego skrzydła.

Natomiast Adan nie dość, że zawalił gola dla portugalskiej ekipy, to jeszcze w 23. minucie obejrzał czerwoną kartkę za zagranie futbolówki ręką poza polem karnym.

Miejsce Antonio Adana między słupkami bramki Sportingu Lizbona zajął Franco Israel i także się nie popisał w 28. minucie. Israel źle obliczył lot piłki przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego i ubiegł go Leonardo Balerdi.

Po zmianie stron marsylczycy już tylko kontrolowali boiskowe wydarzenia, a wynik starcia na 4:1 dla OM ustalił w końcówce Chancel Mbemba.

Liga Mistrzów, 3. kolejka gr. D:

Olympique Marsylia - Sporting Lizbona 4:1 (3:1)
0:1 - Francisco Trincao 1'
1:1 - Alexis Sanchez 13'
2:1 - Amine Harit 16'
3:1 - Leonardo Balerdi 28'
4:1 - Chancel Mbemba 84'

Czerwona kartka: Antonio Adan (Sporting Lizbona) w 23. minucie /za zagranie ręką poza polem karnym/.