• MŚ 2022

Pierwszy taki mecz Marcina Bułki. Gorąca końcówka w Lidze Konferencji Europy

Wygrane klubów Marcina Bułki i Łukasza Fabiańskiego w Lidze Konferencji Europy. Ten pierwszy zagrał i zachował czyste konto. Do szalonej końcówki doszło w rywalizacji Sivassporu z KF Ballkani. Kosowska drużyna odniosła historyczne zwycięstwo 4:3.

Marcin Bułka Getty Images / John Berry / Na zdjęciu: Marcin Bułka
Marcin Bułka pokazał się w bramce OGC Nice po raz czwarty w sezonie. We wcześniejszych występach nie zachował czystego konta. W meczach z jego udziałem było kolejno 1:1 z Toulouse, 1:1 z 1.FC Koeln i 0:1 z Angers. W konfrontacji z 1.FC Slovacko celem zespołu Bułki było pierwsze zwycięstwo w grupie Ligi Konferencji Europy.

Bułka nie pozwolił sobie na błąd, czego nie można powiedzieć o bramkarzu czeskiego zespołu. Zachował się on karygodnie po strzale Nicolasa Pepe, który zdecydował o wygranej 1:0 Nice.

West Ham United był półfinalistą poprzedniej edycji Ligi Europy. W kolejnym europejskim pucharze, czyli w Lidze Konferencji Europy również czuje się swobodnie i nie potrzebował czasu na rozgoszczenie się. Przed przerwą reprezentacyjną odniósł dwa zwycięstwa. Tym razem zagrał z RSC Anderlechtem i Łukasz Fabiański był na ławce rezerwowych. Wygrana 1:0 klubu z Londynu była konsekwencją strzału dobrze dysponowanego Gianluci Scamacci w 79. minucie.

W tej samej grupie efektowne zwycięstwo odniósł Silkeborg. Pokonanie 5:0 FCSB Bukareszt przedłużyło nadzieje na awans do fazy pucharowej. Po ośmiu minutach drużyna z Danii miała dwubramkowe prowadzenie i mogła kontrolować wydarzenia na boisku. Do przerwy dorzuciła trzeciego gola strzałem Nicklasa Heleniusa, a po zmianie stron kontynuowała demolkę.

Po raz pierwszy w grupie europejskiego pucharu wygrał KF Ballkani. I to w jakich okolicznościach. Stracił on prowadzenie 3:1, a do wyrównania na 3:3 doszło już w doliczonym czasie. Goście nie odpuścili jednak Sivassporowi i zdążyli jeszcze rozstrzygnąć pojedynek uderzeniem na 4:3.

GRUPA E:

SK Dnipro-1 - FC Vaduz 2:2 (1:1) 1:0 - Artem Dowbyk 5' 1:1 - Fabio Fehr 26' 1:2 - Cedric Gasser 47' 2:2 - Ołeksandr Pichalonok 78'

Liga Konferencji Europy, gr. E

1 AZ Alkmaar 6 5 0 1 12:6 15
2 SK Dnipro-1 6 3 1 2 9:7 10
3 Apollon Limassol 6 2 1 3 5:7 7
4 FC Vaduz 6 0 2 4 5:11 2

GRUPA F:

Molde FK - Shamrock Rovers 3:0 (1:0) 1:0 - Ola Brynhildsen 10' 2:0 - Ola Brynhildsen 49' 3:0 - Etzaz Hussain 58'

Liga Konferencji Europy, gr. F

1 Djurgardens IF 6 5 1 0 12:6 16
2 KAA Gent 6 2 2 2 10:6 8
3 Molde FK 6 2 1 3 9:10 7
4 Shamrock Rovers 6 0 2 4 1:10 2

GRUPA G:

Sivasspor - KF Ballkani 3:4 (1:2) 1:0 - Fredrik Ulvestad 1' 1:1 - Armend Thaci 20' 1:2 - Arber Potoku 31' 1:3 - Meriton Korenica 66' 2:3 - Erdogan Yesilyurt 75' 3:3 - Erdogan Yesilyurt 90' 3:4 - Ermal Krasniqi 90'

Liga Konferencji Europy, gr. G

1 Sivasspor 6 3 2 1 11:7 11
2 CFR Cluj 6 3 1 2 5:5 10
3 Slavia Praga 6 2 2 2 6:7 8
4 KF Ballkani 6 1 1 4 8:11 4

GRUPA H:

Piunik Erywan - Żalgiris Wilno 2:0 (1:0) 1:0 - Juninho 44' 2:0 - Yusuf Otubanjo 61'