Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Koszulki z podpisami Lewandowskiego, Leona oraz autografy skoczków. I ty możesz pomóc potrzebującym

Już w niedzielę odbędzie się wielka aukcja charytatywna, na której będą zbierane fundusze na Dom Artystów Weteranów. Na aukcji pojawią się m.in. koszulki z autografami Roberta Lewandowskiego oraz Wilfredo Leona.

Arkadiusz Dudziak
Arkadiusz Dudziak
Robert Lewandowski WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Koszulka z autografem Roberta Lewandowskiego, Wilfredo Leona, kask z podpisem Mai Włoszczowskiej czy flaga z autografami polskich skoczków. Właśnie takie rzeczy będzie można zdobyć już w niedzielę, a przy tym wesprzeć szczytny cel.

Bowiem to właśnie w niedzielę, 9 października w Oranżerii Muzeum Pałacu w Wilanowie odbędzie się aukcja, z której środki zostaną przeznaczone na Dom Artystów Weteranów w Skolimowie. Przedmioty będzie można licytować także online.

- To piękne dary od naszych fundatorów. Zawsze ze sportem byłam bardzo blisko. Moje środowisko to kibice, a mój mąż Henryk Apostel był trenerem kadry Polski. Nie znam historii poszczególnych rzeczy, ale mam przypuszczenia, że te dary nie pochodzą bezpośrednio od sportowców, lecz darczyńcom udało się zdobyć te rzeczy od zawodników - mówi WP SportoweFakty aktorka Elżbieta Panas.

ZOBACZ WIDEO: Kto zawiódł w kadrze? Jemu mówimy "nie"

Sama artystka przez lata była związana z fundacją, która wspiera w potrzebie artystów w kwiecie wieku.

- Jeszcze nie tak dawno z Joanną Kurowską i Ryszardem Rembiszewskim byliśmy w zarządzie fundacji. Teraz już jestem tylko członkinią warszawskiego oddziału ZASP i staram się pozyskiwać od sponsorów różne produkty dla fundacji. Wcześniejsze kontakty, które nawiązałam, bardzo pomagają i cieszymy się, że nadal firmy nas wspierają - dodaje Panas.

Oprócz tego, że Elżbieta Panas jest aktorką, to od 30 lat jest także zaangażowaną golfistką, która stara się promować ten sport w Polsce.

- Staram się przybliżać golfa ludziom. Golf ma piękną historię w Polsce, miałam okazję nawet wydać album o tej dyscyplinie. Udało się sprawić, że golf zaistniał w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie - kończy artystka.

Wszystkie przedmioty, które zostaną wystawione na aukcję, można zobaczyć poniżej.

Czytaj więcej:
Vital Heynen przed meczem z Polską: To nie powinien być duży problem
Kto nie wygrywa 3:0, ten przegrywa 2:3. Wielki powrót Projektu

Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×