Osiem goli w Glasgow. Liverpool rozgromił Rangersów

Początkowo zanosiło się na niespodziankę na Ibrox Stadium, bo Rangersi prowadzili z faworyzowanym Liverpoolem. Jednak gdy w drugiej połowie goście złapali swój rytm, to nie było czego zbierać. The Reds wygrali aż 7:1.

Tomasz Galiński
Roberto Firmino (Liverpool FC) Getty Images / Alex Livesey/Danehouse / Na zdjęciu: Roberto Firmino (Liverpool FC)
Mieli swój moment radości zawodnicy i kibice Rangers FC. Co prawda na samym początku wyglądali na trochę wycofanych, ale bardzo szybko zobaczyli, że nie ma się czego bać. Przeszli do ofensywy, zdobyli bramkę po świetnej akcji i szybkiej wymianie podań, a precyzyjnym strzałem Alissona pokonał zza pola karnego Scott Arfield. Był to pierwszy gol strzelony przez Szkotów w tej edycji Ligi Mistrzów.

Jak się okazało, był to miły złego początek, bo im dalej w mecz, tym coraz większą przewagę miał Liverpool.

Bardzo ważny był szybko strzelony gol na 1:1. Wydawało się, że gospodarze złapali tzw. momentum, bo patrzyło się na nich dużo lepiej niż na przeciętny początkowo zespół gości. Ale i nie grający najlepiej Liverpool, to wciąż Liverpool, który jest w stanie strzelić gola w absolutnie każdej sytuacji. Tak też było w środę na Ibrox. Roberto Firmino skorzystał z nieprawdopodobnej i rzadko spotykanej bierności Jamesa Taverniera przy rzucie rożnym i z bliska doprowadził do remisu.

Mimo wszystko było to wyrównane czterdzieści pięć minut. Tym bardziej trudno wytłumaczyć to, co wydarzyło się po przerwie. Wtedy Rangersów zwyczajnie nie było na boisku, a Liverpool... robił co chciał.

Firmino dołożył drugiego gola, później zanotował kapitalną asystę krzyżakiem przy trafieniu Darwina Nuneza, a następnie wydarzyła się rzecz nieprawdopodobna, bo rezerwowy w tym meczu Mohamed Salah w sześć minut strzelił trzy gole. Obrona Szkotów była niczym sito, nikt nie krył, nie było doskoku. Liverpool wjeżdżał w pole karne z olbrzymią lekkością. Dzieła zniszczenia dopełnił Harvey Elliott. To był po prostu koncert w wykonaniu drużyny Juergena Kloppa.

Rangers FC - Liverpool FC 1:7 (1:1)
1:0 Scott Arfield 17'
1:1 Roberto Firmino 24'
1:2 Roberto Firmino 55'
1:3 Darwin Nunez 66'
1:4 Mohamed Salah 75'
1:5 Mohamed Salah 80'
1:6 Mohamed Salah 81'
1:7 Harvey Elliott 87'

Rangers: Allan McGregor - James Tavernier, Connor Goldson (45' Leon King), Ben Davies, Borna Barisić - Fashion Sakala (76' Rabbi Matondo), Ryan Jack (60' Steven Davis), John Lundstram, Scott Afrield, Ryan Kent (76' Scott Wright) - Antonio Colak (76' Alfredo Morelos).

Liverpool: Alisson - Joe Gomez, Ibrahima Konate (79' James Milner), Virgil van Dijk, Kostas Tsimikas (68' Andrew Robertson) - Jordan Henderson (67' Thiago Alcantara), Fabinho, Harvey Elliott - Roberto Firmino (73' Diogo Jota), Darwin Nunez (68' Mohamed Salah), Fabio Carvalho.