Barcelona zawiodła. Mocne słowa obrońcy

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Enric Fontcuberta / Na zdjęciu: Eric Garcia
PAP/EPA / Enric Fontcuberta / Na zdjęciu: Eric Garcia

FC Barcelona tylko zremisowała z Interem Mediolan (3:3) i tylko cud sprawi, że awansuje do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. W mocnych słowach dyspozycję Barcy ocenił Eric Garcia.

To nie tak miało wyglądać. FC Barcelona chciała zwyciężyć z Interem Mediolan i sprawić, że losy awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów będzie miała w swoich rękach. Rzeczywistość była jednak inna. Barca do ostatniej minuty walczyła o remis, który daje jeszcze matematyczne szanse na dalszą grę w LM.

Punkt dla Blaugrany uratował Robert Lewandowski, który dwukrotnie pokonał bramkarza Interu. Mediolańczycy byli blisko wygranej. Wykorzystywali koszmarne błędy w defensywie Barcy.

Po meczu pierwszym piłkarzem, który udzielił wywiadu telewizji Movistar+ był Eric Garcia. Obrońca nie szukał wymówek i usprawiedliwień. Grę swojego zespołu - zwłaszcza defensywy - ocenił w mocnych słowach.

- Popełniliśmy błędy, których nie można popełnić na tym poziomie. Zawiedliśmy. W pierwszej połowie byliśmy tam, gdzie chcieliśmy. Chcieliśmy to kontynuować, ale w drugiej części gry nie było kontroli. Zaryzykowaliśmy i nadeszło 15 minut, które nas zabiły - ocenił Garcia.

- Walczyliśmy do końca, aby chociaż zremisować. Dopóki jest nadzieja, musimy walczyć. Mieliśmy ogromną szansę i nie wykorzystaliśmy jej - żałował piłkarz FC Barcelony.

Teraz kataloński zespół czeka mecz z Realem Madryt. - Musimy szybko dojść do siebie, fizycznie i psychicznie. To był ciężki cios. Jesteśmy liderami w lidze i musimy jechać na Bernabeu po to, by nadal nim być - zapowiedział.

Mecz Realu z Barceloną odbędzie się w niedzielę 16 października o godzinie 16:15. Transmisja w Eleven Sports 1, który dostępny jest także w WP Pilot.