Rozregulowany celownik Kamińskiego. Góralski poza kadrą

Centymetry dzieliły Jakuba Kamińskiego od pierwszego gola w Bundeslidze. Jego VfL Wolfsburg tylko zremisowało 2:2 Borussii M'gladbach. VfL Bochum Jacka Góralskiego zostało rozbite przez VfB Stuttgart 1:4.

Rafał Szymański
Jakub Kamiński Getty Images / Joachim Bywaletz/DeFodi Images / Na zdjęciu: Jakub Kamiński
Za zdecydowanego faworyta uznawana była Borussia M'gladbach, która w tym sezonie jest czołową drużyną Bundesligi. Goście objęli prowadzenie w 13. minucie, kiedy Marcus Thuram sfinalizował akcję.

W 37. minucie wyborną okazję do zdobycia bramki miał Jakub Kamiński. Z kilku metrów skrzydłowy trafił tylko w słupek. Reprezentant Polski w pewnym stopniu zrehabilitował się, zaliczając asystę drugiego stopnia przy golu Yannicka Gerhardta.

Borussia wyprowadziła drugi cios kilkadziesiąt sekund po zmianie stron. Na listę strzelców znowu wpisał się Thuram. Rezultat na 2:2 ustalił Omar Marmoush. 23-latek fantastycznie przyjął piłkę w polu karnym i strzelił nie do obrony. Kamiński rozegrał ósme spotkanie w nowych barwach, w 89. minucie został zmieniony przez Jonasa Winda.

VfL Bochum musiało sobie radzić bez kontuzjowanego Jacka Góralskiego. Trzy punkty VfB Stuttgart zapewnili Silas (dublet), Naouirou Ahamada i Wataru Endo. Ekipa gości zdołała odpowiedzieć trafieniem Simona Zollera.

Bez niespodzianki obyło się w spotkaniu Eintrachtu Frankfurt z Bayerem 04 Leverkusen (5:1). Z kolei Werder Brema przegrał 0:2 z 1.FSV Mainz 05.

Po 45 minutach RB Lipsk miał trzybramkową przewagę nad stołeczną Herthą. W drugiej odsłonie berlińczycy przebudzili się i zdobyli dwie bramki.

VfL Wolfsburg - Borussia M'gladbach 2:2 (1:1)

4:1 - Wataru Endo 72'

Eintracht Frankfurt - Bayer 04 Leverkusen 5:1 (1:0)

0:2 - Lee Jae-Sung 66'

RB Lipsk - Hertha Berlin 3:2 (3:0) 1:0 - Emil Forsberg 25' 2:0 - David Raum 30' 3:0 - Willi Orban 35' 3:1 - Dodi Lukebakio (k.) 62' 3:2 - Stevan Jovetić 64'