"Miał szansę na nokaut." Włosi ocenili występ Zielińskiego

SSC Napoli z Piotrem Zielińskim w składzie utrzymało pozycję lidera Serie A po szalonym meczu z Bologną (3:2). Włosi ocenili występ reprezentanta Polski. "Mógł zamknąć mecz" - czytamy.

Krzysztof Kaczmarczyk
Piotr Zieliński Getty Images / Carlo Hermann/DeFodi Images / Na zdjęciu: Piotr Zieliński
To goście z Bolonii rozpoczęli strzelanie w tym meczu, ale Neapolitańczycy - jak na faworyta przystało - zdołali zrobić swoje.

Decydującego gola w 69. minucie zdobył Victor Osimhen. Blisko gola był jeszcze Piotr Zieliński, ale kopnięta przez niego w 79. minucie piłka odbiła się od poprzeczki bramki, w której stał Łukasz Skorupski.

Więcej o meczu -->> Wesoło w Neapolu. Następna kanonada w meczu klubu Piotra Zielińskiego

"Miał szansę na nokaut 12 minut przed końcem, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce" - pisze o występie Zielińskiego calciomercato.com oceniając jego występ na "szóstkę"

"Kiedy wydaje się, że wyłączył przełącznik, zapala światła stadionu" - dodał corriere.it, gdzie zapracował na notę "6,5".

Dokładnie takie same noty otrzymał od Sky, tuttonapoli.net i calcionapoli24.it. "Uderza w poprzeczkę strzałem, który mógł zamknąć grę" - pisze tuttonapoli.net.

Według serwisów Sofascore.com i Whoscored.com Zieliński był drugim najlepszym zawodnikiem w ekipie z Neapolu i zapracował na noty - odpowiednio "8,0" i "7,7".

Zieliński w tym sezonie rozegrał dla Napoli 14 meczów i zaliczył w nich cztery gole i sześć asyst. Bez dwóch zdań jest jedną z czołowych postaci zespołu.

Napoli po tym sukcesie ma 26 punktów i jest liderem tabeli Serie A mając dwa "oczka" więcej od drugiej Atalanty Bergamo. W kolejnej serii spotkań Zieliński i koledzy zagrają z US Sassuolo (29 października, godz. 15:00).

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Piotr Zieliński jest najważniejszym zawodnikiem SSC Napoli?