Zespół Krystiana Bielika urwał punkty faworytowi

W The Championship trwa 16. kolejka. W środę na angielskich boiskach zaplecza Premier League zobaczyliśmy jednego Polaka. Birmingham City zremisował z Burnley 1:1.

Michał Piegza
Krystian Bielik (po prawej) Getty Images / Bradley Collyer/PA Images / Na zdjęciu: Krystian Bielik (po prawej)
Przez 78. minut meczu Birmingham z liderem tabeli Burnley na boisku przebywał Krystian Bielik.

Polak opuścił boisko przy prowadzeniu gości, które uzyskali cztery minuty wcześniej. Wprowadzony za Bielika na boisko George Hall chwilę po wejściu na plac gry zaliczył asystę przy trafieniu Scotta Hogana. Ostatecznie potyczka zakończyła się remisem 1:1. Birmingham w The Championship plasuje się na 14. miejscu.

W dalszym ciągu w składzie zespołu nie oglądamy Przemysława Płachety. Polak wciąż leczy kontuzję kości piszczelowej, której doznał w sierpniu.

Kolejny raz mecz na ławce rezerwowych Millwall spędził bramkarz Bartosz Białkowski. Golkiper mógł oklaskiwać swoich partnerów, którzy nie dali szans Watfordowi zwyciężając 3:0. Wynik gry został ustalony już w 1. połowie, a wszystkie gole dla gospodarzy zdobywał Tom Bradshaw. W The Championship Millwall jest 8. i do strefy barażowej traci punkt.

Birmingham City - Burnley FC 1:1 (0:0)
0:1 - Gudmundsson 74'
1:1 - Hogan 80'

Millwall FC - Watford FC 3:0 (3:0)
1:0 - Bradshaw 8'
2:0 - Bradshaw 26'
3:0 - Bradshaw 33'

Krystian Bielik w najbliższych dwóch latach zagra w Premier League?