The Championship: nieudany wieczór Michała Helika. Jego drużyna jest w ciężkiej sytuacji

Michał Helik z siódmym występem w barwach Huddersfield Town, ale bez punktów. We wtorek drużyna Polaka doznała domowej porażki w The Championship.

Szymon Mierzyński
Michał Helik Getty Images / John Early / Na zdjęciu: Michał Helik
"Teriery" przegrały z Preston North End 0:1, a decydującego gola zdobył na początku drugiej połowy Gregory Cunningham.

Michał Helik wyszedł w podstawowym składzie gospodarzy i spędził na boisku 90 minut. To był dla niego siódmy występ w pełnym wymiarze w barwach nowego klubu (trafił do niego pod koniec letniego okienka transferowego, przenosząc się z Barnsley).

W dotychczasowych spotkaniach dla Huddersfield 27-letni stoper zdobył jednego gola (w wygranym 2:0 starciu z Hull City u siebie).

Sytuacja "Terierów" w tabeli The Champioship jest bardzo kiepska. W 14 meczach wywalczyły tylko 11 pkt. i znajdują się w strefie spadkowej. Preston ma dwukrotnie większy dorobek i jest w górnej połowie stawki.

Huddersfield Town - Preston North End 0:1 (0:0)
0:1 - Gregory Cunningham 50'

Czy Huddersfield Town utrzyma się w The Championship?