Zabójczy finisz Realu Madryt!

Real Madryt męczył się z odmienioną po przerwie Sevillą. W końcówce mistrzowie Hiszpanii zadali dwa ciosy i ostatecznie wygrali 3:1.

Michał Piegza
Luka Modrić PAP/EPA / RODRIGO JIMENEZ / Na zdjęciu: Luka Modrić
Real Madryt w La Liga ostatnio był nie do zatrzymania. Sevilla nie tak dawno temu zmieniła trenera. Jorge Sampaoli meczu jak na razie nie przegrał.

Sobotnie spotkanie bardzo dobrze rozpoczął Real. Królewscy grający m.in. bez zdobywcy Złotej Piłki Karima Benzemy, ale za to w bramce z będącym w pełni sił Thibaut Courtois już w 5. minucie objęli prowadzenie.

Vinicius Junior po prawej stronie odebrał piłkę rywalowi. Ruszył pod bramkę Sevilli wyłożył piłkę Luce Modrić. Chorwat z bliska trafił do siatki.

Królewscy prowadzili i do końca 1. połowy mieli mecz pod kontrolą. Real powinien zdobyć kolejne gole. W 19. minucie David Alaba groźnie uderzył z rzutu wolnego. Piłka omal nie otarła się o spojenie słupka z poprzeczką. Chwilę przed przerwą Vinicius minął już bramkarza, jednak zbyt daleko wypuścił sobie piłkę. W odpowiedzi strzał Jesusa Navasa obronił Courtois.

Po zmianie stron Sevilla zagrała dużo lepiej i w 54. minucie wyrównała. Vinicius stracił piłkę przy linii bocznej. Gonzalo Montiel ruszył na bramkę, zagrał prostopadle do Erika Lameli, a ten w sytuacji sam na sam technicznie uderzył do siatki.

Goście chcieli więcej. Chwilę po golu w boczną siatkę trafił, wracający na Santiago Bernabeu, Isco. Dość śnięty w 2. połowie Real w końcu wrzucił wyższe przełożenie i przechylił szalę wygranej na swoją stronę.

Chwilę po wejściu na boisko gola zdobył Lucas Vazquez. Vinicius zagrał na prawo, a przy pierwszym kontakcie z piłką Vazquez uderzył niemal do pustej bramki. Dwie minuty później było po meczu. Z ok. 22 metrów kapitalnie uderzył Federico Valverde. Bramkarz tylko wzrokiem odprowadził piłkę. Po tym ciosie, ambitnie grająca Sevilla, nie była się w stanie podnieść. Real uciekł Barcelonie na sześć punktów.

Real Madryt - Sevilla FC 3:1 (1:0)
1:0 - Luka Modrić 5'
1:1 - Eric Lamela 54'
2:1 - Lucas Vazquez 79'
3:1 - Federico Valverde 81'

Real Madryt: Thibaut Courtois - Dani Carvajal (77' Lucas Vazquez), David Alaba (86' Nacho), Eder Militao, Ferland Mendy (77' Antonio Ruediger) - Luka Modrić (77' Marco Asensio), Aurelien Tchouameni (65' Eduardo Camavinga), Toni Kroos - Federico Valverde, Rodrygo Goes, Vinicius Junior.

Sevilla FC: Yassine Bounou - Gonzalo Montiel, Nemanja Gudelj, Marcao Teixeira, Alex Telles - Joan Jordan, Ivan Rakitić (76' Rafa Mir), Oliver Torres (69' Alejandro Gomez) - Jesus Navas (66' Jose Angel Carmona), Isco (76' Thomas Delaney), Erik Lamela.

Żółte kartki: Tchouameni (Real) oraz Jordan, Montiel, Gudelj, Gomez (Sevilla).

Pokaż całą tabelę

Oglądaj mecz Real Madryt - FC Barcelona na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Real Madryt zostanie mistrzem Hiszpanii?