"Wszyscy, którzy raz kopnęli prosto". Wyśmiał powołania Michniewicza

W czwartek Czesław Michniewicz ogłosił listę 47 piłkarzy, którzy znaleźli się w szerokiej kadrze na MŚ 2022 w Katarze. - Dla połowy tych zawodników samo marzenie o kadrze to już dużo - skomentował wszystko w "Fakcie" Dariusz Dziekanowski.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Czesław Michniewicz PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Czesław Michniewicz
Powiedzieć, że Czesław Michniewicz zaskoczył swoimi decyzjami, to jakby nie powiedzieć nic. Mowa tak o liczbie zawodników, jak i w kwestii samych personaliów.

Listę wszystkich 47 zawodników powołanych do szerokiej kadry przed MŚ znajdziesz tutaj -->> Michniewicz zaskoczył! Jest szeroka kadra na MŚ.

Krytycznie do tematu podszedł Dariusz Dziekanowski. - Myślę, że odbyło się to na takiej zasadzie, że wszyscy, którzy w ostatnim roku raz prosto kopnęli piłkę znaleźli się w tym gronie - przyznał na łamach "Faktu".

ZOBACZ WIDEO: To on będzie liderem Polaków na mundialu? "To może być czarny koń reprezentacji"

Dodał przy okazji, że przy tak licznych powołaniach nie wie, dlaczego na liście nie ma np. Rafała Wolskiego czy Damiana Dąbrowskiego. Nie jest zdziwiony z kolei faktem, że wśród bramkarzy brakuje Rafała Gikiewicza.

Z podanej listy zawodników przed wylotem do Kataru trzeba skreślić 21 nazwisk. Tym jednak Dziekanowski nie ekscytuje się w ogóle. - Mnie interesuje, kto będzie grał w pierwszej jedenastce, to jest najważniejsze - przyznał szczerze.

I tutaj - w opinii byłego reprezentanta Polski czy członka sztabu Leo Beenhakkera - jest najwięcej zagadek, bo na chwilę obecną nie wiadomo nawet w jakim ustawieniu grać będzie reprezentacja Polski na mundialu.

Dziekanowski stawia pytania czy będzie to gra na pięciu pomocników, dwóch napastników, a przede wszystkim jak będzie wyglądała defensywa, co na chwilę obecną jest największą zagadką.

- Dylematów nadal jest wiele, a największy problem to na dziś gra w obronie i myślę, że sam Michniewicz jeszcze nie zdecydował, jak go rozwiązać. Podobnie, jak kilku innych kwestii, stąd tak szerokie powołania. Dla mnie nadal nie mamy reprezentacji na mundial - zakończył.

Jaki skład finalnie pojedzie do Kataru? Czas na ogłoszenie wąskiej kadry selekcjoner ma do 13 listopada - to nieprzekraczalny termin zgłoszeń wyznaczony przez FIFA. Znajdzie się na niej 4 bramkarzy i 22 zawodników z pola. Jak podał Jakub Kwiatkowski, Michniewicz 26 wybrańców na mundial wskaże 10 listopada.

Mundial w Katarze rozpocznie się 20 listopada i potrwa do 18 grudnia. Biało-Czerwoni w fazie grupowej zagrają z Meksykiem (22.11), Arabią Saudyjską (26.11) i Argentyną (30.11). Do 1/8 awans uzyskają po dwie najlepsze drużyny z każdej z ośmiu grup.

Zobacz także:
Dwóch reprezentantów Polski bez trenera
Tak "Lewy" skomentował swój popis. Reakcja Barcelony bezcenna

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Michniewicz przesadził powołując do szerokiej kadry aż 47 zawodników?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×