"Jestem gotowy i znów zaatakuję". Szykuje się wielki powrót w futbolu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alex Gottschalk/DeFodi Images / Na zdjęciu: Joachim Loew
Getty Images / Alex Gottschalk/DeFodi Images / Na zdjęciu: Joachim Loew
zdjęcie autora artykułu

W rozmowie z magazynem "Kicker" Joachim Loew zapowiedział, że realnie myśli o powrocie na ławkę trenerską. "Znowu czuję się zmotywowany" - mówi "Jogi".

62-letni Joachim Loew w wywiadzie dla "Kickera" zasygnalizował chęć powrotu do pracy w futbolu po ponad roku od momentu rezygnacji ze stanowiska selekcjonera reprezentacji Niemiec.

- Zamierzam ponownie podjąć się zadania w piłce nożnej. Znowu czuję się zmotywowany, kiedy oglądam mecze - tak nie było przez kilka miesięcy. Jeśli tylko poczuję, że wyzwanie mi się spodoba, jestem gotowy i znów zaatakuję - zapowiedział trener mistrzów świata z 2014 r.

Loew dodał, że do tej pory nie rozglądał się za pracą, ponieważ chce przeżyć tegoroczne mistrzostwa świata w Katarze (turniej odbędzie się w dniach 20 listopada - 18 grudnia) w roli kibica-obserwatora.

ZOBACZ WIDEO: To on będzie liderem Polaków na mundialu? "To może być czarny koń reprezentacji"

- Chcę popatrzeć na to wszystko z boku. Dlatego nie przyjąłem jeszcze żadnej oferty - podkreślił były szkoleniowiec takich klubów jak: Stuttgart, Fenerbahce, Karlsruher, Adanaspor, Tirol Innsbruck i Austria Wiedeń.

"Jogi" w latach 2004-06 był asystentem opiekuna kadry Niemiec Juergena Klinsmanna, a następnie został selekcjonerem. Pełnił tę funkcję przez 15 lat. Po Euro 2020 (2021) zakończył pracę z reprezentacją.

Zobacz: Co z przyszłością Joachima Loewa? "Ciągle dostaję oferty"  Euro 2020. Doświadczony trener skrytykował taktykę Joachima Loewa. "Nie tworzyli całości"

Źródło artykułu: