Premier League: Man Utd uratował punkt!

Po siedmiu porażkach z rzędu Portsmouth wreszcie wygrało. W 8. kolejce Premier League pokonało Wolverhampton Wanderers. Niespodziewanie Tottenham Hotspur zremisował na Reebok Stadium z Boltonem Wanderers 2:2.

Bartosz Zimkowski

Koguty były faworytem meczu z Kłusakami. Są w dużo wyższej formie, a przed tygodniem wygrały aż 5:0. Dlatego wydawało się, iż Bolton również otrzyma bagaż w postaci kilku goli. Jednak już w czwartej minucie Ricardo Gardner pokazał, że dla Kogutów będzie to ciężkie spotkanie. Jeszcze w pierwszej połowie udało się wyrównać, lecz w drugiej części meczu ponownie Bolton prowadził. Punkt londyńczykom uratował Verden Corluka. Dla Tottenhamu wynik 2:2 jest jak porażka.

Czwarte zwycięstwo na swoim stadionie odniósł beniaminek Premier League - Burnley. The Clatters tym razem wygrali z Birmingham City 2:1 i mają 12 punktów na koncie. Blues pozostali z siedmioma "oczkami" w dorobku.

Bardzo cenne trzy punkty zdobyło Hull City. Tygrysy, uważane za jednego z faworytów do spadku, pokonali na KC Stadium Wigan Athletic 2:1 i wydostali się ze strefy spadkowej. Pozostaje w niej Portsmouth, które jednak sobotę może uznać za bardzo udany dzień. Po siedmiu porażkach z rzędu The Pompey wreszcie wygrali. Na Molineux nie dał im rady Wolverhampton. Pojedynczy gol Hassana Yebedy dał komplet punktów klubowi z Fratton Park.

W ostatnim sobotnim meczu o krok od porażki był Manchester United. Sunderland nie wygrał na Old Trafford od 1968 roku. Już w siódmej minucie Darren Bent wyprowadził Czarne Koty na prowadzenie. Tuż po przerwie wyrównał Dimitar Berbatov, ale po kolejnych ośmiu minutach Kenwyne Jones zapewnił gościom prowadzenie. Swoją cegiełkę dołożył przy tej bramce Ben Foster, popełniając kolejny błąd. Wydawało się, że Sunderland utrzyma korzystny dla siebie wynik. Pięć minut przed końcem były zawodnik MU Kieran Richardson otrzymał czerwoną kartkę, a w doliczonym czasie gry gospodarze doprowadzili do wyrównania. Strzelał Michael Carrick, piłkę odbił Anton Ferdinand i ta wpadła obok bezradnego Craiga Gordona. 2:2 i koniec meczu na Old Trafford.