Allegri nie ma wyboru. Jak trwoga to... do Milika

Kolejne problemy Juventusu mogą okazać się zbawienne dla Arkadiusza Milika. Dla Massimiliano Allegri, na którego w ostatnim czasie wylała się fala krytyki za to, jak postępuje z reprezentantem Polski, ten może okazać się zbawieniem.

Krzysztof Kaczmarczyk
Arkadiusz Milik Getty Images / Gualter Fatia / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik.
Juventus w tym sezonie zawodzi na całej linii. Jest w środku tabeli włoskiej Serie A i pożegnał się z Ligą Mistrzów już po fazie grupowej.

Dodatkowo coraz głośniej jest o decyzjach personalnych, jakich dokonuje szkoleniowiec Massimiliano Allegri. Po przegranej 3:4 z Benficą Lizbona dostało mu się za... Arkadiusza Milika. Konkretnie za jego brak w podstawowym składzie.

Polak wszedł w drugiej połowie i zdobył gola. Przedstawiciele włoskich mediów nie byli w stanie zrozumieć, dlaczego Polak nie rozpoczyna meczów.

Więcej o tym pisaliśmy tutaj -->> Gorąco po meczu. Włosi nie są w stanie pojąć decyzji w sprawie Milika

W najbliższy weekend Juventus FC zmierzy się z US Lecce. Tym razem Milik nie powinien mieć problemu, żeby zagrać "od deski do deski". Powód? Brak podstawowego napastnika, czyli Dusana Vlahovicia.

"Allegri potwierdził, że Vlahović i Locatelli będą pauzować w meczu Lecce - Juventus" - informuje football-italia.net. - Vlahović wciąż ma problemy z przywodzicielem - oznajmił szkoleniowiec.

"Vlahović jest najlepszym strzelcem Juventusu w tym sezonie, a następnie Arek Milik. Oczekuje się, że reprezentant Polski rozpocznie jutro w ataku razem z Moise Keanem" - piszą Włosi.

Milik nie może liczyć zbyt często na grę w pełnym wymiarze czasowym. Do tej pory rozegrał 12 meczów w barwach Juventusu i strzelił pięć goli. Pełne 90 minut rozegrał tylko dwa razy.

Szczęsny ocenił grę Juventusu. "Oczy mnie bolą i zgrzytam zębami"

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Arkadiusz Milik powinien grać regularnie "w podstawie" Juventusu?