Hiszpanie martwią się o gwiazdę. Znak zapytania przed mundialem

Niewykluczone, że reprezentacja Hiszpanii będzie musiała radzić sobie w Katarze bez Alvaro Moraty. Piłkarz Atletico Madryt nabawił się kontuzji tuż przed turniejem.

Rafał Szymański
Alvaro Morata PAP/EPA / ROMAN RIOS / Na zdjęciu: Alvaro Morata
Sobotnie spotkanie z Cadiz CF nie ułożyło się po myśli kibiców Alvaro Morata. Już po kilku sekundach rywalizacji gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Theo Bongondy.

W wyjściowym składzie madrytczyków znalazł się Alvaro Morata. Napastnik w 10. minucie spotkania padł na murawę i potrzebował pomocy sztabu medycznego. Jak się okazało, 30-latek nie był w stanie kontynuować gry. Diego Simeone awaryjnie na boisko wprowadził Matheusa Cunhę.

Zawodnicy Cadiz CF poszli za ciosem w drugiej połowie. W ostatecznym rozrachunku miejscowi wygrali 3:2 z Atletico dzięki bramce Rubena Sobrino w dziewiątej minucie doliczonego czasu.

Morata usłyszał diagnozę. "Cierpi na obrzęk tkanek miękkich w kostce, według badań, które przeszedł w niedzielę rano" - napisano w oficjalnym komunikacie klubu z Wanda Metropolitano. Nie określono, jak długo potrwa jego przerwa w grze.

To niepokojąca wiadomość dla Luisa Enrique i reprezentacji Hiszpanii. Zdaniem Rodrigo Serrano z dziennikarza "AS", przez kontuzję Morata może nawet opuścić zbliżające się mistrzostwa świata. Snajper był dotychczas pierwszym wyborem selekcjonera - jego bilans w drużynie narodowej to 27 trafień w 57 meczach.

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Morata jest najlepszym hiszpańskim napastnikiem?