Lider Fortuna I ligi ma się dobrze. Wysoka wygrana rewelacji

Rewelacyjna Puszcza Niepołomice nie oddaje prowadzenia w tabeli zaplecza PKO Ekstraklasy. Na zakończenie kolejki nie miała problemu z wywiązaniem się z roli faworyta. Wygraną 3:0 ze Skrą Częstochowa zapewniła sobie już w pierwszej połowie.

piłkarze Puszczy Niepołomice WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Puszczy Niepołomice
Puszcza musiała poczekać do poniedziałku z odpowiedzią na zwycięstwo ŁKS-u z Arką. Od niedzieli to nie niepołomiczanie, ale podopieczni Kazimierza Moskala byli na pierwszym miejscu w tabeli. Puszcza mogła wrócić na pozycję lidera dzięki wygranej z mającą duże problemy Skrą.

Nie minęła minuta meczu i Puszcza wróciła na czoło wirtualnej tabeli. Gola na 1:0 strzelił Jakub Bartosz, który przechytrzył przyjezdnych po dalekim wykopie Krzysztofa Wróblewskiego. Obrońcy z Częstochowy zabierali się zbyt leniwie do wybicia piłki i również Jakub Bursztyn nie zdołał zapobiec nieszczęściu.

Puszcza nie zatrzymała się i praktycznie już w pierwszej połowie zapewniła sobie zdobycie kompletu punktów. W 24. minucie Hubert Tomalski strzelił efektownie na 2:0 po podaniu Jakuba Bartosza. W 42. minucie Lucjan Klisiewicz uderzył na 3:0 na zakończenie ataku z udziałem Jakuba Bartosza oraz Rafała Boguskiego. Drużyna Tomasza Tułacza zeszła do szatni z konkretną przewagą.

Drużyna z województwa małopolskiego kontrolowała wydarzenia. Najgroźniejszy w jej składzie pozostawał Jakub Bartosz i krótko po przerwie nieznacznie pomylił się swoim strzałem. Nie można było powiedzieć, że Skra statystowała, ale nie potrafiła ona wykorzystać swoich sytuacji podbramkowych i nawet zdobyć gola honorowego.

Seria niepowodzeń zespołu z Częstochowy została przedłużona o jeszcze jedno. W tabeli jest na przedostatnim miejscu tylko przed Sandecją Nowy Sącz.

Puszcza Niepołomice - Skra Częstochowa 3:0 (3:0)
1:0 - Jakub Bartosz 1'
2:0 - Hubert Tomalski 29'
3:0 - Lucjan Klisiewicz 42'

Puszcza: Krzysztof Wróblewski - Erik Cikos, Tomasz Wojcinowicz, Łukasz Sołowiej, Piotr Mroziński, Marcel Pięczek, Jakub Serafin, Jakub Bartosz (83' Adam Kramarz), Hubert Tomalski (66' Szymon Jopek), Rafał Boguski (66' Artur Siemaszko), Lucjan Klisiewicz

Skra: Jakub Bursztyn - Rafał Brusiło, Adam Mesjasz, Hubert Sadowski, Radosław Gołębiowski, Bartosz Baranowicz (46' Bartłomiej Babiarz), Przemysław Sajdak, Kamil Lukoszek, Kacper Łukasiak, Adam Nocoń, Jakub Sangowski

Żółte kartki: Tomalski, Siemaszko (Puszcza) oraz Lukoszek (Skra)

Sędzia: Łukasz Karski (Słupsk)