• Skoki

Niespodzianka tylko do przerwy. Manchester City odwrócił wynik. The Citizens najlepsi w grupie

Do przerwy w meczu Manchesteru City z Sevillą pachniało niespodzianką. Po zmianie stron gospodarze odwrócili losy gry i wygrali 3:1.

Michał Piegza
Piłkarze Manchesteru City świętujący strzelenie bramki PAP/EPA / Peter Powell / Na zdjęciu: Piłkarze Manchesteru City świętujący strzelenie bramki.
Przed ostatnią kolejką Ligi Mistrzów w grupie G wszystko było już jasne. Wyniki 6. serii były jedynie formalnością.

Sevilla zamierzała przekonać, że pod sterami Jorge Sampaoliego jest w stanie wrócić do tego, czym wcześniej imponowała. Z kolei Manchester City zamierzał potwierdzić dominację w grupie.

Do przerwy w meczu pachniało niespodzianką. To Sevilla prowadziła. W 31. minucie w pole karne dośrodkował Isco, a Rafa Mir  umieścił piłkę w bramce. Do końca 1. połowy mistrzowie Anglii nie byli w stanie odpowiedzieć.

Udało im się wyrównać siedem minut po zmianie stron. Wówczas podawał Julian Alvarez, a Rico Lewis precyzyjnym uderzeniem trafił na 1:1. Na kolejnego gola czekać trzeba było do 73. minuty, kiedy Alvarez po dograniu Kevina De Bruyne uderzeniem pod poprzeczkę trafił na 2:1.

Wynik gry ustalił w 83. minucie Riyad Mahrez. Ponownie dogrywał Alvarez, a napastnik uderzył pod poprzeczkę bramki Sevilli.

Manchester City - Sevilla FC 3:1 (0:1)
0:1 - Rafa Mir 31'
1:1 - Rico Lewis 52'
2:1 - Julian Alvarez 73'
3:1 - Riyad Mahrez 83'