Kolejne zwycięstwo FC Barcelony. Te trafienia dały Blaugranie trzy punkty [WIDEO]

FC Barcelona wygrała w sobotę z Almerią 2:0. Mimo że Robert Lewandowski miał swoją szansę, gola ostatecznie nie strzelił. Bramki zdobywali za to Ousmane Dembele oraz Frenkie de Jong. Zobacz trafienia zawodników Dumy Katalonii.

Mateusz Byczkowski
Ousmane Dembele i jego gol z Almerią Twitter / Ousmane Dembele i jego gol z Almerią
Sobotnie spotkanie na Camp Nou było wyjątkowe dla FC Barcelony, bowiem karierę podczas niego zakończył Gerard Pique. Już przed samym meczem piłkarze Dumy Katalonii uhonorowali 35-letniego defensora (więcej TUTAJ).

Zapewne zespół Xaviego chciał także pokazać się dobrze na boisku. Strzelanie już w siódmej minucie meczu z Almerią mógł rozpocząć Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski nie trafił jednak rzutu karnego.

Napastnika FC Barcelony zastąpili jego koledzy. Tuż po przerwie do środka zszedł Ousmane Dembele, który ominął dwóch rywali. Francuz bez większych problemów pokonał golkipera Fernando Martineza płaskim uderzeniem po długim słupku.

Niecały kwadrans później trafienie dołożył Frenkie de Jong. Pomocnik Dumy Katalonii dobił piłkę po strzale Dembele z bliskiej odległości. UD Almeria nie miała większych argumentów i poległa na Camp Nou 0:2.

FC Barcelona po sobotniej wygranej wyszła na prowadzenie w tabeli Primera Division. Real Madryt swój mecz w 13. kolejce La Liga rozegra jednak dopiero w poniedziałek (7 listopada).

Zieliński znów błysnął! Świetna asysta Polaka (WIDEO)

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)